Muğla Ormanspor özür diledi - BasketFaul.com

Muğla Ormanspor özür diledi

12-10-17 15:13
Ödeme konusunda çıkmaza giren TB2L takımlarından Muğla Ormanspor bütün oyuncularını serbest bıraktı ve koç Zafer Çavuşoğlu ve ekibi de görevi bıraktı.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"Muğla Ormanspor Basketbol Takımımız bu sezon başı Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından kulübümüze verilen bütçe ve diğer gelirlerimiz doğrultusunda transfer çalışmalarını yapmış ve iddialı bir takım kurmuştur. Kampını Kartepe'de gerçekleştiren takımımız iki ayrıturnuvaya katılmıştır. Son derece başarılı bir şekilde hazırlıklarını sürdüren takımımıza sezon başı verilen bütçe daha sonra Sayıştay Başkanlığı'nın Kamu kurum ve kuruluşlarının spor kulüplerine ödenek aktarmasına olumsuz görüş bildirmesi üzerine geri çekilmiştir. Bu ödenek ile ilgili olarak mücadelemiz devam etmektedir. Takımımız bu süreçte sezon başı tüm sporcu ve stafa ilk ödemesini eksiksiz yapmış ama ikinci ödemeleri yapamamıştır. Bu bakımdan isteyen tüm oyuncularımıza ilişiksiz belgeleri verilerek serbest bırakılmış ve durum anlatılmıştır. Tüm bunlarla beraber oluşan bu istenmeyen durum nedeni ile tüm basketbol ailemizden özür dileriz."

Koç Zafer Çavuşoğlu şampiyonluğa kadro kurmuşken hayalkırıklığı ve mağduriyet yaşadıklarını belirtti. Çavuşoğlu şöyle konuştu: 

"İki aydır yaşanan mali sorunlar yüzünden oyuncuların antrenmana çıkmama ve şehirden ayrılma kararı almalarından sonra ben ve ekibim de ayrıldık. Bu sene TBL'ye dönmek için çok iddialı bir kadro kurmuştuk ama kulübün planladığı mali yapı gerçekleşmedi. Oyuncular yaşadıkları mağduriyet sonucu ayrılınca benim de kalmamın bir anlamı kalmadı."

Basketfaul'un notu: Her sezon yaşanan birçok örnek kulüp bütçelerinin TBF tarafından denetlenip onaylanması gereğini ortaya koyuyor. Umarız TBF gelecek sezondan önce bu soruna yönergelerle köklü bir çözüm getirir ve bu sayede TBF, yöneticiler, antrenörler, oyuncular baş ağrılarından kurutulur. 

Yorumlar Okunma: 4109