Efes, Real'i yakaladı bıraktı (Gençalp Kozan) - BasketFaul.com

Efes, Real'i yakaladı bıraktı (Gençalp Kozan)

12-10-17 21:57
THY Euroleague'in ilk haftasında Anadolu Efes, Real Madrid ile Sinan Erdem Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi ve kazanan taraf 88-74'lük skorla Real Madrid oldu.

Maç Bryant Dunston ve Felipe Reyes'in karşılıklı basketleriyle başladı. Oyun dengede devam ederken Anadolu Efes, Errick McCollum ile; Real Madrid ise Ayon ile iyi hücum etti ve son üç dakika 16-14 Madrid üstünlüğüyle geçildi. Bu andan sonra 8-0'lık bir seri yakalayan Real Madrid, ilk çeyreği 28-19 önde kapattı.

İkinci çeyrekte kaldığı yerden devam eden Real Madrid, takım halinde iyi hücum ederek ilk yarının bitimine dört dakika kala farkı 18'e kadar çıkardı (43-25). Periyodun son bölümünde Anadolu Efes 9-0'lık seriyle biraz canlansa da soyunma odasına önde giden taraf 45-36'lık skorla Real Madrid oldu. İlk yarıda Real Madrid adına Luka Doncic 13, Efes'ten McCollum 14 sayıyla öne çıkan isimler oldular.

İkinci yarıda Anadolu Efes tempoyu arttırmaya çalışsa da Real cephesi buna izin vermedi ve iki takım da sayı bulmakta zorlandı. TV molasının ardından ritim bulmaya başlayan Anadolu Efes, Errick McCollum'un skorer oyunuyla farkı yeniden tek hanelere indirmeyi başardı(46-54). Real Madrid farkı yeniden açmaya çalışsa da molaya giden Efes, moladan fırtına gibi döndü ve sert savunma sonrasında bulduğu fast-breaklerle bulduğu farkı dörde kadar indirdi. Son on dakikaya büyük bir ivmeyle giren Efes, üçüncü çeyreği 62-56 geride tamamladı.

Son çeyreğe Ricky Ledo ve Dunston'dan bulduğu basketlerle başlayan Efes bitime 9 dakika kala farkı ikiye indirmeyi başardı  (60-62). İyi reaksiyon veren Real Madrid, Luka Doncic önderliğinde iyi hücum etti ve 16-3'lük bir seriyle son 5 dakikaya 13 sayı farkla (76-63) önde girdi. Maçın son dakikalarında rakibine geri dönüş şansı vermeyen Real cephesi maçı 88-74 ile kazanan taraf oldu.

İlk maçından galibiyetle ayrılan Real Madrid'de Luka Doncic 27 sayıyla (kariyer rekoru) yıldızlaşırken yüzde 14 (3/21) ile üçlük atan Anadolu Efes'te ise McCollum'un 26 sayı, Ledo ve Dunston'ın 17'şer sayılık performansı galibiyet için yeterli olmadı. Efes'te diğer 6 oyuncudan 14 sayı geldi. 

Yorumlar Okunma: 1944