Beşiktaşlı kadınlar farklı yenildi - BasketFaul.com

Beşiktaşlı kadınlar farklı yenildi

12-10-17 21:55
Beşiktaş Kadın Basketbol takımı Euro Cup ilk maçında TTT Riga karşısında tutunamadı (78-52).
 
Temsilcimiz Beşiktaş maça Tyrone Mosby, Esra Erden Atacan, Kübra Siyahdemir, Iva Radosavljevic, Erica Wheeler beşiyle çıktı.
Bu sezon Euro Cup mücadelesine geçen yıla göre oldukça mütevazi bir kadro ile katılan TTT Riga ise Shey Peddy, Gunta Basko, Leva Krastina, Ally Malott, Azania Stewart beşiyle sahadaki yerini aldı.
 
İlk dakikadan itibaren seyircisinin de desteği ile baskılı oyununu hızlı hücum sayıları ile tamamlayan Letonya temsilcisi Leva Krastina’nın basketi ile 5. Dakikada 12-4 öne geçti.
 
Siyah Beyazlılar ilk periyod sadece 6 sayı imkanı bulurken kısa bir dönem Botaş’ta da oynamış olan Ally Malott’un basketi ile 8. Dakikada fark çift hanelere çıktı (16-6). Ev sahibi ilk çeyreği 22-6 önde geçti.
 
İkinci çeyrek Shey Peddy’nin organizasyonunda Leva Krastina ve Gunta Basko ile skor üreten TTT Riga istekli ve yüksek tempolu oyunuyla soyunma odasına 40-22 önde gitti.
 
İkinci yarı Beşiktaş skor bulmakta zorlanmaya devam ederken savunmada da etkili olamayınca 3. çeyrek sonunda potasında bir maç skoruna yakın sayıyı görmüş oldu (59-40).
 

Son period daha da açılan fark siyah beyazlıların ilk maçlarında deplasmanda istemedikleri farklı bir skorla sahadan mağlup ayrılmalarına sebep oldu (78-52). 

Yorumlar Okunma: 1268