Fenerbahçe 194 gün sonra ilk kez resmi maçta mağlup! - BasketFaul.com

Fenerbahçe 194 gün sonra ilk kez resmi maçta mağlup!

12-10-17 23:56

Fenerbahçe Doğuş, son şampiyon apoletiyle çıktığı  Euroleague'in ilk hafta maçından son topu kullanamayarak 68-67 mağlubiyetle ayrıldı. Fenerbahçe 31 Mart'tan beri ilk kez resmi maç kaybetti. Fenerbahçe'de Kalinic ve Dixon forma giyemedi.


Malaga karşılaşmaya 6-0'lık seriyle başladı. İki takım da Euroleague sertliğinden uzak gözükürken karşılıklı isabetler de geldi. 3. dakikada Datome'nin bloğu gerçekten çok etkiliydi. Fenerbahçe  hücumda istediğini yapınca önce rakibini yakaladı 6. dakikada ise 11-8 öne geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde skor dengede kalırken ilk çeyrek 20-20 sonuçlandı.

İkinci çeyreğe müthiş başladık. Savunma ile fark yaratan temsilcimiz özellikle sahada uzun kalarak rakibini yıprattı. Faul sıkıntısı dışında problem yaşamadık bu bölümde. İlk 5 dakika içinde 9-0'lık seri yakalarken oyun tam olarak kontrolümüze girdi. Nedovic ve Musli'nin isabetleri gelse de farkı çift hanelere kadar çıkardık. Çeyreğin son bölümünde etkili olan taraf Malaga oldu. Vesely'e yardımcı olacak isimleri bulamayınca fark eridi ve devre arasına 41-36 önde gittik.

İkinci devreye dengede girildi. İlk 3 dakika sonunda 5 sayılık fark korunuyordu. Milosavljevic'in üçlüğü ile azalan farkı bloklarla yeniden inşa ettik. Üst üste gelen 3 blok seyirciyi de sustururken farkı yeniden çift hanelere çıkardık. Üçüncü çeyreğin bitimine 1.42 kala Vesely, Ahmet'in müthiş asistiyle skoru 57-47'ye getirdi. Çeyrek sonunda Suarez'in etkili oyunuyla son çeyreğe 57-50 gidildi. 

Malaga son çeyrekte 4 dakika temsilcimize sayı izni vermezken serisini de 13-0'a çıkardı. Hücudma dağılırken savunmada da istediklerimizi bir türlü yapamadık. Rakibe hücum ribaundu imkanı verirken maç başından beri korkunç oynayan Ray Maccallum üst üste 3 isabet bularak canımızı sıktı. Vesely topu rakibinin elinden çalarak kötü seriyi bozdu. Fakat bu isabetten sonra da rakibe 8-2'lik bir seri daha verince fark maçın bitimine 2.18 kala 8 sayıyla Malaga lehine oluştu. Mola aldık ve mola dönüşünde önce SLoukas'ın turnikesi sonrasında top çalma üzeri Datome'nin üçlüğü hem farkı 3 sayıya indirdi hem de rakibe mola aldırdı. Malaga mola dönüşünde iki kez hücum etse de boş atışı değerlendiremedi. Fenerbahçe'de Kostas Sloukas kaba tabirle rakibini pazara yollayarak farkı 1 sayıya indirdi hem de Fenerbahçe'ye bir hücum şansı daha kaldı. Malaga hücumunda Nedovic gereksiz bir şut denedikten sonra top havuza düştü. Sloukas ile Vesely kendilerini feda ederek topu takımımıza kazandırdı. 9.6 saniyede molası kalmayan Fenerbahçe topu Sloukas ile kullandı ama başarılı olamayınca karşılaşmadan Malaga 68-67 galip ayrıldı.

İstatistik:

Yorumlar Okunma: 2892