Becker yeni kadrosuyla sahada - BasketFaul.com

Becker yeni kadrosuyla sahada

13-10-17 14:50
Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin yeni temsilcisi Bornova Becker Spor, kurduğu yeni kadro ile 14 Ekim Cumartesi günü kendi evindeki ilk maça hazırlanıyor. 

30 Mayıs’ta oynanan son maçı kazanarak Süper Lig’e yükselen Bornova Becker Spor, sezon başında güçlü bir ekip kurmuş, sezonun başlamasına 1 ay kala yapılan son fizibilite çalışmaları ardından, maddi açıdan istediği geliri yakalayamayan kulüp, takımı küçülterek Süper Lig’de kalma mücadelesi verme kararına vardı.

30 Mayıs’tan bu yana kulübün geleceği için her gün mesai verdiğini dile getiren Başkan Volkan Kebir, takım hedefinin Süper Lig’de kalmak olduğunu belirtti.

Kebir “Biz kulübü kurduğumuzdan günden beri hem şehrimize hem kadınlarımıza hem de basketbola yatırım yapmak hedefinden hiçbir zaman vazgeçmedik. İlk iki sene yakaladığımız başarıyı Süper Lig’e çıkarak taçlandırdık. Hedefimiz tabii ki Süper Ligde de başarılı olmak, yola çıktığımız hedef doğrultusunda ilerlemekti. Ancak ülkemizin mevcut durumundan dolayı kulübümüz kendi öz kaynaklarına dönmek zorunda kaldı. Bu nedenle biz de İzmir’de yetişmiş oyuncularımıza ve alt yapılarımızda başarıya ulaşmış oyuncularımıza Türk rotasyonunda daha fazla şans verme kararı aldık. Bu durum ligin başında bir handikap gibi görünse de ilerleyen haftalarda ve yıllarda İzmir basketbolu için ciddi bir gelişme kaydetmemizi sağlayacaktır.” dedi.

Yabancı oyuncular hakkında da görüşlerini dile getiren Bornova Becker Spor Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Kebir; “Amerika’da yaşanan vize krizi dolayısıyla Amerikalı birkaç oyuncu ile yapılan anlaşmalarımız iptal oldu. Önümüzdeki hafta gelecek olan yeni yabancı oyuncularımızla birlikte, bu geçiş sürecinde takımın 6.haftadan sonra toparlanmasını ümit ediyor; takım olarak ciddi gelişmeler gösteren, İzmir’i zor bir deplasman haline getiren bir takım kimyası oluşturmayı hedefliyoruz. Çekilen kuradan dolayı maalesef Avrupa Kupası oynayan ve şampiyonluk mücadelesi veren takımlarla ilk haftalarda karşılaşacağız. Bizim hedef maçlarımız 6.haftadan itibaren başlıyor olacak. Bu dönem sonrasında alacağımız 8 – 9 galibiyet ile hedefimiz Süper Lig’de kalmaktır.” diye konuştu.

YENİ KADRO

İşte Bornova Becker Spor’un yeni oyuncu ve staff kadrosu;
Baş Antrenör: Arda Erçin
Yardımcı Antrenör: Nezihe Akdeniz
Genel Menajer: Yalçın Erciyes
Masör: Engin Çağlar

Oyuncular: Mürüvvet Menderes, Şaziye İvegin Üner, Şule Sena Avşar, Yeliz Doğan, Şebnem Özçelik, Özge Karataş, Emel Sığırcı, Serenay Özlem Çakmakçı, Sümeyye Özcan, Ashleigh Lauren Fontenette, Duygu Fırat 

Yorumlar Okunma: 1812