TBL 8. Hafta EN'leri

13-11-17 07:46
Haftanın en ilginç notu Akhisar Belediye dışında bütün ev sahiplerinin yenilgiye uğramasıydı.

Zirveyi ilgilendiren maçta Türk Telekom deplasmanda Afyon Belediye'yi yenerek liderliğini sürdürdü. 3 sayı bölgesinden Afyon Belediye yüzde 13 (3/23) ile tutukluk yaparken Telekom bu bölgeden yüzde 44 (12/27) isabet buldu.

Her iki takımın da birer yabancı ile oynadığı Balkent derbisinde TED Ankara Kolejliler, Ankara DSİ'yi 46 sayıda tutmayı başararak farklı bir galibiyet aldı.

Ormanspor'da yerlilerin devreye giremediği maçta İstanbulspor ikinci yarıda üstünlüğünü kabul ettirip Ankara'dan galibiyetle döndü.

Bursaspor Durmazlar, Bakırköy deplasmanında Dejan Borovnjak'tan katkı alamamasına karşın Karlo Vragovic ile kazanmasını bildi.

Selçuklu Belediye deplasmanda Karesi'yi 37-24 ribaund farkı ile mağlup ederken İzzet Türkyılmaz dikkat çekici performans sergiledi.

Sezona kötü başladıktan sonra yükselişe geçen Bandırma Kırmızı galibiyet serisini Yalova'da dört maça çıkardı.Ercan Osmani 24 sayı, 12 ribaundla maçın en iyi oyuncusu idi.

Düzce Belediye tek yabancıyla gelen PETKİM'i 56 sayıda tutarak önemli bir galibiyet aldı. Bu sonuçla PETKİM bir galibiyete kaldı.

Sahaya tek yabancıyla çıkan Akhisar Belediye iki yabancısını da gönderen Bahçeşehir'i mağlup ederken Reginald Holmes öne çıkan isim oldu. 

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Halk Enerji TED Ankara Kolejliler, Türk Telekom
Haftanın Altın Karması
Hasan Emir Gökalp (Antalyaspor)
Gökhan Aydın (İstanbulspor Beylikdüzü)
Can Özcan (Bursaspor Durmazlar)
İzzet Türkyılmaz (Selçuklu Belediyesi)
Barboros Bozkurt (Akhisar Belediye)
Haftanın Gümüş Karması
Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)
Şehmus Hazer (Bandırma Kırmızı)
Batuhan Dikmen (HE TED Ankara Kolejliler)
Kemal Canbolat (Antalyaspor)
Kaya Peker (Türk Telekom)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
TJ Campbell (Türk Telekom)
Darius Henry (Düzce Belediye)
Reginald Holmes (Akhisar Belediye)
Will Daniels (Selçuklu Belediyesi)
David Weaver (HE TED Ankara Kolejliler)
Haftanın Koçu
Cem Akdağ (Halk Enerji TED Ankara Kolejliler), Burak Gören (Türk Telekom)
Haftanın Oyuncusu
Tyrone Brazelton (İstanbulspor Beylikdüzü)
Haftanın Genç Oyuncusu
Erxhan Osmani (Bandırma Kırmızı)
Haftanın skoreri
Hasan Rızvic (OGM Orman Spor) 30 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Orçun Tunca (Ankara DSİ) 5/9
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Orçun Tunca (Ankara DSİ) 5/9
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Selçuklu Belediyesi (92)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
HE TED Ankara Kolejliler (46)
En fazla serbest atış kullanan takım
Bandırma Kırmızı (29/40)
En az serbest atış kullanan takım
Afyon Belediye (6/7)
En fazla ribaund alan takım
HE TED Ankara Kolejliler (44)
En fazla ribaund alan oyuncu
İzzet Türkyılmaz (Selçuklu Belediyesi) 13
En fazla asist yapan takım
Antalyaspor (23)
En az asist yapan takım
Düzce Belediye (10)
En fazla asist yapan oyuncu
Tyrone Brazelton (İstanbulspor Beylikdüzü) 11
Anthony Starks (Yalova Group Belediye) 11
En fazla top çalan takım
Antalyaspor (11)
En az top çalan takım
Samsun BŞB. Anakent (3)
Akhisar Belediye (3)
En fazla top çalan oyuncu
Hasan Emir Gökalp (Antalyaspor) 5
Darius Henry (Düzce Belediye) 5
Efekan Coşar (PETKİM Spor) 5
En fazla top kaybeden takım
Samsun BŞB. Anakent (19)
En az top kaybeden takım
Bahçeşehir Koleji (9)
 
 
S Takım O G M A Y P
1 Türk Telekom 8 8 0 636 548 16
2 Selçuklu Belediyesi 8 7 1 632 595 15
3 Antalyaspor 8 6 2 621 571 14
4 Afyon Belediye 8 6 2 643 600 14
5 Bursaspor Durmazlar 8 5 3 642 595 13
6 HE TED Ankara Kolejliler 8 5 3 618 583 13
7 Bahçeşehir Koleji 8 5 3 659 668 13
8 İstanbulspor Beylikdüzü 8 4 4 644 641 12
9 Karesi Spor Basketbol 8 4 4 629 627 12
10 Bandırma Kırmızı 8 4 4 631 651 12
11 Akhisar Belediye 8 4 4 603 632 12
12 Bakırköy Basket 8 3 5 611 636 11
13 Samsun BŞB. Anakent 8 3 5 601 630 11
14 Düzce Belediye 8 3 5 579 621 11
15 OGM Orman Spor 8 2 6 578 604 10
16 Ankara D.S.İ 8 2 6 549 582 10
17 PETKİM Spor 8 1 7 598 645 9
18 Yalova Group Belediye 8 0 8 640 685 8
 

 

Gelecek Hafta Maçları (9. Hafta / 18 - 19 Kasım 2017)
İstanbulspor Beylikdüzü - Ankara D.S.İ
PETKİM Spor - Yalova Group Belediye
Türk Telekom - Bakırköy Basket
Halk Enerji TED Ankara Kolejliler - Afyon Belediye
Antalyaspor - Bahçeşehir Koleji
Samsun BŞB. Anakent - Düzce Belediye
Bursaspor Durmazlar - Karesi Spor Basketbol
Bandırma Kırmızı - OGM Orman Spor
Selçuklu Belediyesi - Akhisar Belediye

Yorumlar Okunma: 2004