TBL 17. Hafta EN'ler

08-01-18 11:30

 Ligin ilk yarısı sona erdi ve Türk Telekom en yakın rakibi Afyon Belediye'ye iki puan fark yaptı. Başkent ekibi 14 sayıya kadar geri düştüğü İstanbulspor Beylikdüzü'nde yine Ender Arslan'ın üçlükleri ile geri döndü. 


Geçen hafta Ormanspor'a sahasında kaybeden Afyon Belediye, Ankara DSİ deplasmanında uzatma sonunda kazanabildi. Alt sıralardan uzaklaşmaya çalışan Ankara DSİ nprmal sürenin sonunda maç topunu değerlendiremedi.

Bursaspor Durmazlar tehlikeli Bandırma Kırmızı deplasmanında baştan sona önde oynadı ve beklenenden kolay bir galibiyet aldı.

İlk sezonunda ligin üst sıralarını zorlamayı başaran Antalyaspor iyi başlamadığı TED maçını iyi bitirdi ve ilk dört arasında yer aldı.

Sezon başından beri kadro kalitesi ile aldığı sonuçlar örtüşmeyen PETKİM, yeni koçu Okan Çevik ile Selçuklu Belediye karşısında çok önemli bir maç kazandı. Smith 38 sayıyla belirleyici faktör oldu. 

Cengiz Karadağ yönetimindeki Yalova Group Belediye, Gani Lawal ile sorun yaşayan Karesi'yi büyük farkla yenerek ümitlendi.

Bahçeşehir Koleji kazanmaya Samsun'da da devam ederken ev sahibi taraftan hakem eleştirileri geldi.

Aşağılardan uzak kalmaya çalışırken, bir yandan da play-off hesabı yapan takımların mücadelesinde Düzce Belediye, Akhisar'ı 2 sayı farkla mağlup etti.

Deplasmanda başarılı sonuçlar alan Sigortam.net Bakırköy Basket bunlara bir yenisini Ankara'da Ormanspor deplasmanında ekledi.

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Yalova Group Belediye
Haftanın Altın Karması
Ender Arslan (Türk Telekom)
Mustafa Baştürk (Yalova Group Belediye)
Ersin Görkem (Düzce Belediye)
Murat Erensoy (PETKİM Spor)
Kemal Canbolat (Antalyaspor)
Haftanın Gümüş Karması
Hasan Emir Gökalp (Antalyaspor)
Özgür Şahin (Antalyaspor)
Mustafa Baki Görür (Bursaspor Durmazlar)
Hakan Yapar (Bahçeşehir Koleji)
Cevher Özden (Afyon Belediye)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Anthony Starks (Yalova Group Belediye)
Robert Lowery (Antalyaspor)
Corin Henry (Düzce Belediye)
Darryl Monroe (Türk Telekom)
Dejan Borovnjak (Bursaspor Durmazlar)
Haftanın Gümüş Karması (Yabancı)
Karlo Vragovic (Bursaspor Durmazlar)
Marek Klassen (Bakırköy Basket)
Manuel Atkins (Bakırköy Basket)
Kaloyan Ivanov (PETKİM Spor)
Jeleel Akindele (Yalova Group Belediye)
Haftanın Koçu
Cengiz Karadağ (Yalova Group Belediye)
Haftanın Oyuncusu
Adam Smith (PETKİM Spor)
Haftanın Genç Oyuncusu
Berkan Durmaz (Bakırköy Basket)
Haftanın skoreri
Adam Smith (PETKİM Spor) 38 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Ersin Görkem (Düzce Belediye) 6/8
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Adam Smith (PETKİM Spor) 9/13
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Yalova Group Belediye (101)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Türk Telekom (65)
En fazla serbest atış kullanan takım
Selçuklu Belediyesi (25/30)
En az serbest atış kullanan takım
Bursaspor Durmazlar (10/12)
En fazla ribaund alan takım
Bursaspor Durmazlar (45)
En fazla ribaund alan oyuncu
Darryl Monroe (Türk Telekom) 13
Jeleel Adeleke (Yalova Group Belediye) 13
En fazla asist yapan takım
Bursaspor Durmazlar (24)
En az asist yapan takım
Bandırma Kırmızı (11)
En fazla asist yapan oyuncu
Anthony Starks (Yalova Group Belediye) 11
En fazla top çalan takım
Selçuklu Belediyesi (13)
En az top çalan takım
Samsun BŞB. Anakent (4)
En fazla top çalan oyuncu
Kaloyan Ivanov (PETKİM Spor) 4
En fazla top kaybeden takım
Karesi Spor Basketbol (20)
En az top kaybeden takım
Bandırma Kırmızı (9)
 
 
S Takım O G M A Y P
1 Türk Telekom 17 16 1 1420 1218 33
2 Afyon Belediye 17 14 3 1427 1307 31
3 Bursaspor Durmazlar 17 12 5 1410 1287 29
4 Antalyaspor 17 12 5 1360 1302 29
5 Selçuklu Belediyesi 17 11 6 1345 1317 28
6 Karesi Spor Basketbol 17 10 7 1352 1345 27
7 Bahçeşehir Koleji 17 10 7 1345 1348 27
8 Bandırma Kırmızı 17 10 7 1339 1361 27
9 Bakırköy Basket 17 9 8 1328 1321 26
10 Akhisar Belediye 17 8 9 1270 1290 25
11 Düzce Belediye 17 8 9 1294 1321 25
12 OGM Orman Spor 17 7 10 1229 1249 24
13 İstanbulspor Beylikdüzü 17 6 11 1326 1378 23
14 HE TED Ankara Kolejliler 17 5 12 1267 1323 22
15 PETKİM Spor 17 4 13 1245 1325 21
16 Samsun BŞB. Anakent 17 4 13 1289 1384 21
17 Ankara D.S.İ 17 4 13 1222 1333 21
18 Yalova Group Belediye 17 3 14 1361 1420 20
 

 

Gelecek Hafta Maçları (18. Hafta / 12 – 14 Ocak 2018)
Ankara D.S.İ - Sigortam.net Bakırköy Basket
OGM Orman Spor - Karesi Spor Basketbol
İstanbulspor Beylikdüzü - HE TED Ankara Kolejliler
PETKİM Spor - Bursaspor Durmazlar
Yalova Group Belediye - Akhisar Belediye
Samsun BŞB. Anakent - Selçuklu Belediyesi
Düzce Belediye - Bahçeşehir Koleji
Afyon Belediye - Antalyaspor
Bandırma Kırmızı - Türk Telekom

Yorumlar Okunma: 2076