TBL 21. Hafta EN'leri - BasketFaul.com

TBL 21. Hafta EN'leri

12-02-18 14:05

Tahminde bulunmanın en zor olduğu lig kuşkusuz TBL... Ne yapacağı en zor tahmin edilen takımların başında da Ormanspor geliyor... Büyük galibiyetler aldıktan sonra cepte saydıkları maçı kaybedebilen Ormanspor bu defa ligin flaş takımlarından Selçuklu Belediye'yi Konya^da yenmeyi başardı. Ormanspor maçı daha fazla istedi ve 17-8'lik hücum ribaundu üstünlüğünü sonuca yansıttı. 


İstanbulspor 2.5 ay sonra ilk kez Marcus Hall'un katılmasıyla bir maça iki yabancıyla çıktı ve uzun süren yenilgi serisine PETKİM karşısında son verdi. 

Akhisar Belediye çıkışını Afyon Belediye'yi yenerek sürdürürken yüzde 54 üçlükle 15 sayılık fark elde etti. 

Haftanın en heyecanlı maçında Bursaspor Durmazlar, Mustafa Baki Görür'ün inanılmaz üçlüğü ile alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Yalova Group Belediye'yi mağlup etti. Buna benzer diğer karşılaşmada Antalyaspor, Bandırma Kırmızı'yı 0.6 saniye kala Leslie'nin takip smacıyla 2 farkla yendi. 

Deplasmanlarda çok iyi oynayan Sigortam.net Bakırköy Basket deplasmanda bu maça da tek yabancıyla çıkan Karesi engelini aştı. 

Son periyoduna beraberlikle girilen mücadelede Samsun BŞB Anakent, TED'i 19 farkla mağlup ederek rakibini yanına çekti. 

Bahçeşehr Koleji, Ankara DSİ karşısında çok zorlandı, son 3 dakikasına beraberlikle girilen maçı 7 farkla kazandı. 

Türk Telekom ise haftanın en farklı galibiyetini Düzce Belediye'den aldı. 

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
OGM Ormanspor ve Akhisar Belediye
Haftanın Altın Karması
Sercan Topcu (Akhisar Belediye)
Cihan Amasyalı (Samsun Anakent)
Hasan Karabulut (OGM Ormanspor)
Kadir Çipa (OGM Ormanspor)
Cenk Şekeroğlu (Akhisar Belediye)
Haftanın Gümüş Karması
A.Timuçin Yener (OGM Ormanspor)
Atakan Denk (İstanbulspor)
Serhat Uğur (Akhisar Belediye)
Tunahan Dikmen (İstanbulspor)
Adem Ören (Bakırköy Basket)
Haftanın Bronz Karması
Tuğberk Gedikli (Bursaspor)
Özgür Şahin (Antalyaspor)
Feyzi Çelebioğlu (Samsun Anakent)
Ümit Sonkol (Bahçeşehir Koleji)
Kaya Peker (Türk Telekom)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
DJ White (Bahçeşehir Koleji)
Reginald Holmes (Akhisar Belediye)
Manuel Atkins (Bakırköy Basket)
Calvin Leslie (Antalyaspor)
Mikael Hopkins (Samsun Anakent)
Haftanın Koçu
Korhan Aydanarığ (OGM Ormanspor)
Ali Uruk (Akhisar Belediye)
Haftanın Oyuncusu
Marek Klassen (Bakırköy Basket)
Haftanın Genç Oyuncusu
Muhaymin Mustafa (İstanbulspor)
Haftanın skoreri
Reginald Holmes (Akhisar Belediye) 29 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Ersin Görkem (Düzce Belediye) 4/4
Ender Arslan (Türk Telekom) 6/7
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Ender Arslan (Türk Telekom) 6/7
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Türk Telekom (114)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
OGM Orman Spor (67)
En fazla serbest atış kullanan takım
Bursaspor (24/30)
En az serbest atış kullanan takım
Karesi Spor Basketbol (9/13)
OGM Orman Spor (7/13)
En fazla ribaund alan takım
OGM Orman Spor (47)
En fazla ribaund alan oyuncu
Manuel Atkins (Bakırköy Basket) 14
Hasan Rızvıc (OGM Ormanspor) 14
En fazla asist yapan takım
Türk Telekom (33)
En az asist yapan takım
TED Ankara Kolejliler (11)
En fazla asist yapan oyuncu
Anthony Starks (Yalova BLD) 14
En fazla top çalan takım
Bakırköy Basket (11)
En az top çalan takım
Düzce Belediye (2)
Yalova Group Belediye (2)
OGM Orman Spor (2)
En fazla top çalan oyuncu
Atakan Denk (İstanbulspor) 4
Jerry Smith (Karesi Spor) 4
Marek Klassen (Bakırköy Basket) 4
Reginald Holmes (Akhisar Belediye) 4
Sercan Topcu (Akhisar Belediye) 4
Marco Knight (Afyon Belediye) 4
En fazla top kaybeden takım
Karesi Spor Basketbol (20)
En az top kaybeden takım
Türk Telekom (6)
Selçuklu Belediyesi (6)
 
 
S Takım O G M A Y P
1 Türk Telekom 21 20 1 1777 1501 41
2 Bursaspor Durmazlar 21 16 5 1732 1569 37
3 Afyon Belediye 21 16 5 1746 1611 37
4 Antalyaspor 21 15 6 1653 1604 36
5 Selçuklu Belediyesi 21 14 7 1641 1599 35
6 Bahçeşehir Koleji 21 13 8 1665 1647 34
7 Bandırma Kırmızı 21 12 9 1630 1653 33
8 Bakırköy Basket 21 11 10 1614 1604 32
9 Karesi Spor Basketbol 21 11 10 1655 1674 32
10 Akhisar Belediye 21 10 11 1646 1658 31
11 OGM Orman Spor 21 10 11 1540 1553 31
12 Düzce Belediye 21 9 12 1575 1654 30
13 İstanbulspor Beylikdüzü 21 7 14 1639 1685 28
14 HE TED Ankara Kolejliler 21 6 15 1569 1666 27
15 Samsun BŞB. Anakent 21 5 16 1578 1683 26
16 PETKİM Spor 21 5 16 1528 1636 26
17 Ankara D.S.İ 21 5 16 1543 1663 26
18 Yalova Group Belediye 21 4 17 1712 1783 25
 
Gelecek Hafta Maçları (22. Hafta / 15 – 17 Şubat 2018)
Afyon Belediye - Bahçeşehir Koleji
Ankara D.S.İ - Selçuklu Belediyesi
OGM Orman Spor - Bursaspor Durmazlar
Sigortam.net Bakırköy Basket - Akhisar Belediye
PETKİM Spor - Bandırma Kırmızı
Karesi Spor Basketbol - Antalyaspor
Yalova Group Belediye - Türk Telekom
Düzce Belediye - HE TED Ankara Kolejliler
Samsun BŞB. Anakent - İstanbulspor Beylikdüzü

Yorumlar Okunma: 2112