Eyigüngör: Sinerji olmazsa para başarı getirmez (Ümran Kapanlı) - BasketFaul.com

Eyigüngör: Sinerji olmazsa para başarı getirmez (Ümran Kapanlı)

26-02-18 10:56
Yakın Doğu Üniversitesi geçen sezondan bu yana oynadığı 5 kulvarda da şampiyonluk kazandı ve bunların sonuncusu Mardin'deki PTT Türkiye Kupası oldu.

YDÜ Başkanı Işık Eyigüngör başarıları yorumlarken, kadın basketbolumuzdaki düşüşe de işaret etti, yeni hedeflerinin Euroleague'de Final Four ve Bilyoner.com KBL Şampiyonluğu olduğunu söyledi.

İşte Eyigüngör'den pasajlar...

* Sporda herşey para değildir önemli olan sinerjiyi yaratmak. Oyuncularımız kızlarımızdır. Kızlarıımız, staff ve yönetimin birlikte yarattığı sinerji başarının anahtarıdır.

* Mardin'deki ilk AGÜ maçında 10 yönetici vardı. Eşlerinin ve çocuklarının da katılmasıyla birlikte 40 kişilik aile fotoğrafı olduk. Tabii ki kızlarımızla birlikte. Zaten onlar ailemizin en önemli parçaları. Çoğu takımda ise bir yönetici dahi yoktu.

BİR AMERİKALI AĞLIYORSA
* Maçtan sonra Kayla Mcride duygusal boşalma yaşadı, 10 dakika ağladı. Bu da "Yabancılar ruhunu vererek oynamıyor" diyenlere cevap olsun. Önemli olan o aile havasını yaratmak. Öyle olduğunda aile bireyleri iyi şeyler olduğunda çok sevinir, aksi halde çok üzülür. Bütün bunlar kenetlenmenin sonucu.

* Kadınlar duygusaldır, ona göre davranırsanız karşılığını alırsınız. Bizim 365 günde aldığımız 5 kupa buna örnektir.

KADIN BASKETBOLU DÜŞÜŞTE
* Yıllardır kadın basketbolunun içindeyim. Şunu rahatlıkla ve üzülerek söyleyebilirim ki bayan basketbolunda son 6 yılın en kötü ligi. Takımlar arasında çok farklar var. İzmir takımının durumu ortada, diğer takımlar da sıkıntı içine. TBF Kadınlar Ligine büyük  önem veriyor, umarım gelecek yıl daha çekişmeli olur. 

YERLİLERİMİZ MİLLİ TAKIMIN GÖZ BEBEĞİ
* Diğer birçok takım düşüş içindeyken biz ayakta kalmasını başardık. Ayrıca Türk oyuncularımız da üstüne koyarak devam ediyorlar, 4 Türk oyuncumuz milli Milli Takımın göz bebeği. Bir yandan güçlü yönetim, bir yandan kaliteli ve kaliteli yabancılar, bir yandan gelişim sağlayan yerli oyuncular ve ortak sinerji ile bugünlere geldik.

* Yeni hedefimiz Türkiye Ligi Şampiyonluğunu tekrarlamak ve Euroleague'de Final Four'a katılmak. Euroleague'de yer aldığımız taktirde hedefimiz  her gün hedefi revize edilebilir. 

* YDÜ'nün Kıbrıs'ta oynaması için FIBA ve TBF nezdinde girişimlerde bulunuyoruz. Bunu başarabilirsek YDÜ yeni yapılacak 3 bin kişilik yeni salonda oynayacak. 

 

Yorumlar Okunma: 3212