Galip sayılır bu yolda mağlup (Hatay deplasmanda 2 sayıyla yenildi) - BasketFaul.com

Galip sayılır bu yolda mağlup (Hatay deplasmanda 2 sayıyla yenildi)

02-03-18 00:07

İSTATİSTİK:

Kadınlar Eurocup çeyrek final ilk maçından Hatay BŞB, Fransa’dan avantajlı skor ile dönüyor. Temsilcimiz ESBVA-LM yenildiler ama fark sadece 2 sayı (74-72).

İLK BEŞLER:

ESBVA-LM: Joyce Cousseins-Smith, Johanne Gomis, Laetitia Kamba, Pauline Akonga Nsimbo, Mame Marie Sy-Diop.

Hatay BŞB: Leilani Mitchell, Bahar Öztürk, Ben Abdelkader, Katsyarina Snytsina, Courtney Paris

Karşılaşmanın başında Courtney Paris’in pota altındaki imha gücünü azaltabilmek için elindeki bütün uzunları sahaya süren Fransız temsilcisi karşısında Hatay BŞB ilk beş dakikayı 9-9 berabere geçti.

Abdelkader ve Snytsina’nın sayıları ile Euroleague’den Euro Cup’a inen rakibi karşısında Hatay BŞB maçın içinde kalarak ilk çeyreği 16-16 eşitlikle tamamladı.

İkinci period rakibin oyununu kabul eden ve kontrollü basketbolu kabullenen temsilcimiz 5. dakikası 27-27 geçilen çeyreği 38-32 yenik kapatarak soyunma odasına gitti.

İkinci yarının başında Paris ve Abdelkader’in basketleri ile Hatay BŞB skoru eşitledi (38-38).

Pauline Akonga Nsimbo ile tekrar etkili olmaya başlayan Fransız temsilcisi bu oyuncunun çizginin dışından bulduğu basketler ile skorda tekrar üstünlük sağladı.

3. çeyrekte son 4 dakikaya 45-41 ESBVA-LM üstünlüğü ile girildi.

Bu dakikadan sonra sahada bir üç sayı yarışması başladı.

İki takımında çizginin dışından buldukları sayılar ile son perioda 55-51 Fransız temsilcisinin üstünlüğü ile girildi.

SY-Diop’un basketleri ile period başında skoru 59-51 yapan ESBVA-LM, son 6 dakikaya girilirken Jovanovic’in basketi ile çift haneli farkı yakaladı (63-52).

Son 5 dakikaya girilirken skor 65-55 idi.

Bilyoner com Kadınlar liginde birçok koçun hayalini süsleyen Hatay BŞB’yi düşük skorlarda tutabilme başarısını maçın temposunu sürekli kontrol etmeyi başaran Fransız temsilcisi elde edince son 3 dakikaya kadar 55 sayı atan temsilcimiz karşısında ESBVA-LM 67-55 öndeydi.

Bahar Öztürk’ün 3 sayısı ve Leilani Mitchell’in basketi Fransız takımına molayı aldırdı.

Bahar Öztürk’ten bitime 2 dakika kala bir 3 sayı daha gelince maça ortak olan temsilcimiz Courtney Paris’in hücum ribaundundan bulduğu basket faul ile son dakikaya 69-66 ile girdi.

Maçın temposunu kontrol ederek buraya geldiğini unutan Fransız takımının erken atışları hatay BŞB’nin ekmeğine yağ sürdü.

Bahar Öztürk son saniyede bir 3 sayı daha atınca karşılaşmanın skoru belirlendi (74-72).

Deplasmana Türkiye Kupasının yorgunluğu ile giden Hatay BŞB oldukça iyi sayılacak bir skor elde etmiş oldu

Temsilcimiz Hatay’da 3 sayı ile galip gelirse turu geçen taraf olacak.

ÖNE ÇIKANLAR:

ESBVA-LM: Joyce Cousseins-Smith: 6s,7as Laetitia Kamba: 8s,4rb,2as Pauline Akonga Nsimbo: 23s,7rb Mame Marie Sy-Diop: 10s,8rb Nevena Jovanovic: 14s,4as

Hatay BŞB: Özge Yavaş: 5s,1as Bahar Öztürk: 13s,6rb,6as,4t.kaybı Ben Abdelkader: 15s,3rb Katsyarina Snytsina: 15s,5rb,2t.kaybı Courtney Paris: 21s,13rb Mitchell: 2s,7rb,6as

 

Yorumlar Okunma: 1405