Efes'in ilk üçlüğü 37. dakikada - BasketFaul.com

Efes'in ilk üçlüğü 37. dakikada

02-03-18 00:27

İSTATİSTİK: 

Anadolu Efes deplasmanda Milano karşısında yayın gerisinden pota dövünce 77-64 yenilmekten kurtulamadı. Efes'te yeni transfer Weems sanki sezon başından beri takımdaymışcasına katkı verirken takımın 19 sayıyla en skoreri de olmayı başardı. İlk üçlüğünü 37. dakikada isabete çevirebilen Efes serbest atış çizgisinden de 5/11 yüzdesiyle oynadı.

Karşılaşmaya Sonny Weems'in etkili oyunuyla iyi başlayan temsilcimiz skor üstünlüğünü de ilk bölümde 13-8'lik üstünlüğü yakaladı. Çeyreğin ikinci kısmında iyi savunma yapan Milan sadece 4 sayıya izin verince ilk çeyrek 17-17 eşitlikle sona erdi.

İkinci çeyrek ipin koptuğu çeyrek oldu. Dengede girilen çeyrek başından sonra Milan adım adım oyunu koparmaya başladı. Çeyreğin ikinci dakikasında yakalanan 7-0'lı kseriyle bir anda fark 8'e kadar çıktı. Hücumda organize olamayan temsilcimiz karşısında 7-0'lık bir seri daha yakalayan Milan devreyi de 44-29 önde tamamladı.

İkinci yaırnın ilk iki dakikasında rakibe sayı imkanı vermesek de zor bir üçlük Milan'ın imdadına yetişti. Hücumda etkili olamayan temsilcimiz savunmasının ödülünü alamazken fark 15 sayı civarında seyretti. Dış atışlarda bir türlü isabet bulamazken Weems ve McCollum dışında çaresiz gözüktük. Son çeyreğe Kuzminskas'ın üçlüğüyle Milan 58-45 önde girdi.

Son çeyreğin başını iyi oynayan Milan maçı bu bölümde iyice kopardı.7-0'la girilen çeyreğin ilk kısmının ardından Stimac önderliğinde biraz toparlansak da hiç dış atış isabeti bulamamamız maçın bittiğine işaretti. İlk üçlüğü 37. dakikada bulan temsilcimizin kalan süredeki çabası farkı eritmeye yetmeyince karşılaşmadan Armani Milan 77-64 galip ayrıldı.

 

 

Yorumlar Okunma: 1965