Ataman: Temel motivasyon olmadan oynamak zor - BasketFaul.com

Ataman: Temel motivasyon olmadan oynamak zor

02-03-18 04:17
Turkish Airlines Euroleague 24. hafta maçında İtalya’nın AX Armani Exchange Olimpia Milan takımına deplasmanda 77-64 mağlup olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“Elbette temel bir motivasyon olmadan böyle bir maçı oynamak zor. Bence ilk çeyrekte kendi oyunumuzu oynadık ancak ikinci çeyrekte bench rotasyona dahil olunca oyun disiplinimizi kaybedip savunmada berbat hatalar yaptık. Sonra da ikinci çeyreğin sonunda farklı gerideydik.

Maç da aynı şekilde devam etti ve bizim için berbat bir maç oldu. Neticede de Milano kazandı. Onları tebrik ederim.”

Ataman, EuroLeague’de kalan maçlar ve Simon ile Dragic’in yokluğuyla ilgili ne düşündüğü hakkında gelen bir soruya ise şöyle yanıt verdi:

“Motivasyon kaybımız var ancak disiplin kaybımız olduğunu düşünmüyorum. Basketbol, hazırlık ve kimya üzerine kurulu bir oyun. Sonny Weems dün takıma katıldı, kupadaki en iyi iki oyuncumuz Simon ve Dragic’in yokluğu da düşünülünce neden kupada kusursuz çalışan mekanizmanın şimdi çalışmadığını anlayabilirsiniz. Tekrar her şeyi yoluna koymak ve lig için motivasyon bulmak için yine zamana ihtiyacımız var.

Bugün oynanan basketbolu önemsemiyorum. Ama yine de bu bir EuroLeague maçı ve kazanmak için daha motive olmalıyız.” 

Yorumlar Okunma: 1437