Maljkovic'e sorduk: Galatasaray Kadın Takımı'nda neler oluyor? - BasketFaul.com

Maljkovic'e sorduk: Galatasaray Kadın Takımı'nda neler oluyor?

02-03-18 10:18
Galatasaray Kadın Basketbol takımında neler oluyor? 

Taraflı tarafsız herkesin kabul edeceği gibi geçen yıla ve yıllara oranla başarısız sezonun sebepleri ne? 

Öğrenelim istedik.

Sarı-Kırmızılılarda ne olduğunu anlamanın en etkili yolunun da en yetkili kişi olan takımın teknik patronu  Maljkovic ile konuşmak olduğunu düşündük.

Galatasaray'da neler oluyor demeden önce Maljkovic'e ilk sorumuzu sorduk.

Basketfaul: Coach önce güncel bir soru ile başlayalım. En son oynadığınız lig maçında Quigley ve Davis takımın 2 Amerikalısı oynamadı? Bunun sebebi neydi?

Maljkovic: Kulübümüz zor bir süreçten geçiyor. Yeni bir yönetim geldi. Onlar gelmeden öncede aynı sıkıntılar devam ediyordu. Yeni yönetimin zamana ihtiyacı var. En kısa sürede yaşanan sıkıntıları gidereceklerine inancım tam. Bu iki Amerikalı oyuncumuzdan  Quigley 1, Davis 2 antrenman kaçırdı. Antrenman kaçırmalarının sebebi aksayan ödemeleri. Bu oyuncularımız ödemeleri konusunda sabırlı davranmadıkları için böyle oldu. Antrenmana gelen diğer oyunculara haksızlık olacağını düşündüğüm için prensiplerim doğrultusunda böyle bir karar aldım. 

Basketfaul: Peki ya diğer oyuncular sadece bu iki oyuncu mu parasını alamamış?

Maljkovic: Diğer oyuncuların da ödemeler konusunda sıkıntıları var. Ama dediğim gibi yönetimimiz bu problemi çözmek için çalışıyor ve umut ediyorum yakın zamanda çözümleyecekler. 

Galatasaray'da neler oluyor sorusuna gelemeden bir soru daha sorabildik.

Basketfaul: Peki coach sen paranı alıyor musun?

Maljkovic: Hiçbir zaman bu konudaki sorulara cevap vermedim. Ben önemli değilim. Benim görevim oyuncularımı ve kulübümü korumak. Takımımı en iyi şekilde maçlara hazırlamak ve Galatasaray'a yakışan bir takım sahaya sürmek. Böyle bir ortamda oyuncularımı basketbola motive etmem gerçekten zor oluyor ama biz şu anki şartlar altında elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadele ediyoruz. 

Basketfaul: Geçen bir maç sonunda Türkiye'de son aylarda yaşadıklarımı aklıma dahi getiremezdim dediniz. Nedir sizi bu kadar şaşırtan?

Maljkovic: Kulübümüz seçim sürecinden geçti. Bu süreçte kimseyle iletişim kuramadık. Seçim derken, yeni yönetimin gelme süreci derken uzun bir süre sıkıntılarla boğuştuk.  Böyle bir ortamda rakiplere hazırlanmak, programlı çalışmak mümkün olmadı. Ama şimdi yeni yöneticilerimize bir rapor verdim. Raporda bütün sıkıntılarımızı dile getirdim. Kendileri bu raporu şu anda değerlendirmeye aldı ve bütün sıkıntıları adım adım halledeceklerini umuyorum.

Basketfaul'un notu: Maljkovic'i zaman zaman teknik yönden, oyuncu tercihleri açısından eleştirsek de çok zor şartlar altında görev yapmaya çalıştığı muhakkak. Galatasaray'a Avrupa Şampiyonu, Olimpiyat üçüncüsü olarak geldiğinde büyük hayalleri vardı ancak maaşları 4-5 ay geciken ve bu nedenle antrenmana katılıp katılmayacakları bilinmeyen, kulübün ödeme yapmadığı evlerine ev sahibine gözükmeden girmeye çalışan, hatta aidat yatırılmadığı için sitenin fitness merkezine alınmayan, kontratta yazılı araçları verilmeyen oyuncuları motive etmek kolay olmasa gerek... Bahsettiğimiz kulüp Galatasaray... Çok yazık...

Yorumlar Okunma: 4141