Alper Yılmaz: Ergin Ataman'ın Galatasaray'a başkan olmak istemesi normal - BasketFaul.com

Alper Yılmaz: Ergin Ataman'ın Galatasaray'a başkan olmak istemesi normal

02-03-18 21:33

 Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz, TRT Spor'da yayınlanan Pota Altı programında konuştu. Yeni transfer Sonny Weems, 100 sayı meselesi, son dönemde basketbolu düşüşe geçen ve kendisinin de yetiştiği Ankara ve Anadolu Efes'te yaşananlara değinen Yılmaz'ın söyleşisinden pasajlar:


*Justin Doellman ve Edo Muric takıma kısa süreli olarak gelmişti. Ledo ve Josh Adams'la ise performanslarından memnun olmadığımız için yollarımızı ayırdık.  Derrick Brown‘ın sezonun ilk maçında sakatlanması sonrası Doellman‘ı takıma monte etmeye çalıştık. Açıkçası  Ricky Ledo‘nun Baskonia‘daki iyi oyunu sonrası sonrası yanılmışız. Josh Adams‘ın ileride önemli bir Euroleague oyuncusu olacağını düşünüyorum.

* Weems’in durumunu FIBA’ya ve TBF’ye sorduk, hakkında verilmiş bir ceza yok. Olayın nasıl olduğu konusunda iki tarafta da belirsizlikler var. Ocak 2017’de yaşanan bir olay için Mart 2018’de ceza verilir mi bilmiyorum. WADA’ya giden bir durum olsaydı Çin’de de oynayamazdı, zaten oyuncularımızın doping olayına karışmaları halinde feshetme hakkımız bulunuyor.

*Geçtiğimiz sezon Banvit’e gitmiş olması Furkan Korkmaz ile ilgili planlarımızdan biriydi, kendisi şimdi NBA’de ülkemizi temsil ediyor. Dönerse kapımız kendisine açıktır. Cedi Osman ve Ersan İlyasova için de kapımız her zaman açıktır.

*Kulüp olarak tüm takımlara yakın olmaya çalışıyoruz. Ergin Hoca'nın Galatasaray hakkındaki söylemlerinin kendisine sorulan sorulara cevaben oluştuğunu düşünüyorum çünkü katıldığı programlarda eski takımlarından ve eski başkanlarından da sorular geliyor. Kendisi Anadolu Efes hakkında sorulan sorulara da gayet mantıklı cevaplar veriyor. Antrenörlerimizin, sporcularımızın tuttukları başka takımlar da var. Biz verilen paranın karşılığını vermeye çalışan profesyonel insanlarız. Tuttuğu takımlar konusunda ileride hedefleri olması doğaldır. Bizim hoş karşılamadığımız söylemler olursa gerekli uyarılar yapılacaktır. Tuttuğu takıma başkan olma hayaliyle yaşaması gayet normaldir.

*Zeljko Obradovic‘in yerinde olmadığım için 100 sayı konusunda herhangi bir şey söyleyemem. Ben antrenör olsam büyük ihtimalle daha farklı yapardım ama bu konu yaşandı ve bitti. Hayatımda ilk kez Türkiye Kupası çeyrek finalinde sahanın ortasında 15 foto muhabir olduğunu gördüm, basketbolu magazinleştirmemek gerekiyor.

*Ankara basketbolu için gerçekten çok üzgünüm. Ankara basketbola her zaman kaynak sağlayan bir il olmuştur. Maalesef şu an birinci ligde takımı yok ancak gelecek sene olacak gibi gözüküyor.
 

Yorumlar Okunma: 2396