Laso: Fenerbahçe çok kaliteli - BasketFaul.com

Laso: Fenerbahçe çok kaliteli

03-03-18 07:19
Real Madrid koçu Pablo Laso, Madrid’de aldıkları Fenerbahçe Doğuş mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Laso şunları söyledi:

“Galibiyetten ötürü Fenerbahçe‘yi kutlarım. İki farklı maç oynandı. İlk kısımda istatistiksel olarak birçok şey başa baş geçti ve büyük oranda dengedeydi. Ancak rakibimizin attığı üçlükler maçın sonucunu belirledi. Özellikle böyle yakın maçlarda bu tip durumlar çok belirleyici oluyor. Çok kaliteli bir takım ve bunu yapabileceklerini biliyorduk."

Jonas Maciulis’in durumuna da değinen Laso, “Jonas’ın iyi olduğunu biliyorum. Oynamak istiyor. Bana da hep bunu söylüyor. Çok sevilen bir oyuncu kendisine. Bize kattıkları için minnettarız. Bu formayla her şeyi kazandı. Daha az süre aldığı için ayrılmak istedi. Biz de anlayışla karşıladık. Hep bizim bir parçamız olacak,” şeklinde konuştu.

Laso, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“EuroLeague’de en üst düzey maçlar oynanıyor, hep söylüyorum. Daha mücadeleci olabiliriz. Kalan altı maçımızı kazanırsak ilk 4 takım arasına gireriz. Ben de artık tamamen sonraki maçımızı düşünüyorum. Şu anda düşündüğüm şey takımımı geliştirip sonraki maçı kazanmak. Luka Doncic bazen gençliği nedeniyle baskı hissediyor. Bazen evde böyle maçları oynamak avantaj, bazense dezavantaj oluyor. Ben evimizde oynamayı seviyorum. Tabii bu benim kişisel düşüncem. Luka da bu maçtan ders çıkaracaktır.” 

Yorumlar Okunma: 2764