Gaziantep'ten çok önemli galibiyet (Efe Can Önal) - BasketFaul.com

Gaziantep'ten çok önemli galibiyet (Efe Can Önal)

11-03-18 14:56

İSTATİSTİK: 

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 20.hafta mücadelesinde Gaziantep Basketbol, geçen hafta son saniye basketiyle kazandığı Eskişehir Basket maçının üstüne Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol’u da mağlup etti ve 5.galibiyetini ulaştı. Büyükçekmece ekibi ise 7 galibiyette kalarak düşme potasından bir adım daha uzaklaşma şansını kullanamadı (87-67).

Maça çembere giderek başlayan ve buradan skor üreten ev sahibi ekip, Erolcan Çinko’nun üçlüğü ile 4 dakika geride kalırken skoru 10-4’e getirdi. Konuk ekip ise kenardan gelen Vojdan Stojanovski ve Diamon Simpson ile hücum temposunu buldu oyunu dengelemeyi başardı. İlk periyod 20-16 Gaziantep üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci periyoda Orhan Hacıyeva’nın üçlüğüyle başlayan Gaziantep Basketbol, Robert Carter JR’ın pota altından bulduğu sayılarla periyodun bitimine 4 dakika kala farkı çift hanelere çıkardı (32-21). Molanın ardından Erwing Walker’ın hücumu iyi yönlendirmesiyle skor üretmeye başlayan misafir takım, farkın daha fazla açılmasına engel oldu ve soyunma odasına 39-31’lik skorla gidildi.

İkinci yarıya da iyi başlayan ev sahibi ekip oldu. Miller ve Erolcan’ın üçlükleriyle periyoda başlayan Gaziantep Basketbol, Can Uğur Öğüt’ün de hücuma katkıda bulunmasıyla rakibi Demir İnşaat Büyükçekmece’yi adeta devre dışı bıraktı ve çeyreğin bitimine 4 dakika kala farkı 21 sayıya çıkardı (59-38). Büyükçekmece’yi oyuna döndüren ise rakibinin en etkili silahı olan üçlükler oldu. İlkan’ın bir ve Walker’ın iki üçlük isabetiyle oyuna tutunmaya çalışan konuk takım final periyoduna girerken farkı bir nebze olsun azaltmayı başardı (63-50).

 Sean Armand'ın şovuna tanık olduğumuz son 10 dakikaya iyi başlayan taraf yine ev sahibi ekip oldu. Arka arkaya 4 üçlük bulan Armand, 6 dakika kala farkı 22 sayıya çıkardı ve kalan süre formaliteye döndü. Maç 87-67 sona erdi.
 

Yorumlar Okunma: 1882