Sarıca: Hastalıklar enerjimizi düşürdü - BasketFaul.com

Sarıca: Hastalıklar enerjimizi düşürdü

11-03-18 17:26
Beşiktaş Sompo Japan koçu Ufuk Sarıca, Darüşşafaka karşısında düşük enerjiyle oynadıklarını, bunda hastalıkların da etkili olduğunu söyledi.

Sarıca şunları söyledi:

“Kısıtlı dönemde enerjiyle oynadığımız, genelinde düşük enerjili oynayıp mental hatalar yaptığımız bir karşılaşma oldu. Her iki takım için de zor bir periyot oldu. Sağlık sorunlarımız var. Keza Darüşşafaka‘nın da böyle. Hatta onlar dün yoldan geldi. Tabii ki bu mazeret değil. Daha iyi mücadele edip daha çok isteyen taraf onlardı. Bizim için lig telafisi olan bir durumda. Ancak Salı günü oynayan maçı kesinlikle kazanmamız gerekli ve sayı averajını da yakalamalıyız. Bunun bilincindeyiz. Şu andan itibaren bu maçı bırakıp o maça konsantre olup turu geçmek istiyoruz. 

Biz iyi çalışan ve düzeni olan bir takımız. Ancak enerji ve isteğimiz bugün yeterli değildi. Bu da mental hatalarla birleşti. Uzun oyuncularla kapamamız gereken ve normalde de yaptığımız savunmayı bugün yapamadık. Böyle olunca hücuma da yansıyor. D.J. Strawberry ve biraz da Earl Clark haricinde başka bir atıcı bulamadık.

Diebler son 4 gündür, Kenan’sa son 3 gündür antrenman yapamıyor. Diğer hasta oyuncularımız da son 2 gündür antrenman yapamadı. Aslında biz de sadece dünkü antrenmanla bu maça çıktık. Oyuncularımızı Salı günü oynanacak maça hazırlamaya çalışıyoruz. Sağlık ekibimiz ellerinden geleni yapıyor. Maç eksikliklerinden dolayı bugün erken yorulmalar da gördük. Özellikle Diebler‘dan hiç yararlanamadık ki onun kilo olarak da kaybı var. Mental olarak kendimizi toplamamız lazım. Üstümüze düşeni yapacağız ve Salı günü de inşallah daha hazır bir takımla sahada olacağız.”  

Yorumlar Okunma: 1335