TBL 26. Hafta EN'leri - BasketFaul.com

TBL 26. Hafta EN'leri

11-03-18 19:49
Son haftalara yaklaşılırken Türk Telekom'un şampiyon olarak BSL'ye çıkacağının dışında bilmediklerimiz daha fazla. Yukarıda Bursaspor, Afyon Belediye, Selçuklu ve Antalyaspor arasında ligi ikinci veya üçüncü sırada bitirme mücadelesi var. Dokuzuncu Ormanspor'dan onüçüncü Düzce'ye kadar bütün takımlar play-off'lara kalma hesabı yapıyor. Alt sıralardaki 5 takım ise son ikiden biri olmamak için uğraş veriyor. 

Ankara DSİ can havliyle Ankara'ya 5 maçlık galibiyet serisiyle gelen İstanbulspor Beylikdüzü'nü yenerek ikide iki yaptı.

Play-off için yarışan takımların mücadelesinde Ormanspor iki yabancısından gelen 49 sayı ile Bandırma Kırmızı engelini aştı. 

Türk Telekom tehlikeli rakip Bakırköy basket karşısında hata yapmayarak şampiyonluğu garantileyeceği haftaya biraz daha yaklaştı. 

Bahçeşehir Koleji 16-0'lık seriyle kontrolü ikinci çeyrekte eline geçirdi ve Michaelle Dixon'dan gelen 30 sayıyla Antalyaspor'u rahat yendi. 

Son haftalarda yüzü gülmeyen Karesispor, Bursaspor ile başabaş oynadı ancak maç topunda hata yapınca yine kaybetti. 

Markel Starks'ın sakatlık sonrası dönüş yaptığı maçta Yalova Group Belediye galip gelerekl ligde kalma ümitlerini yeşertti. PETKİM tarafı ise maç sonunda hakemlerden sitem etti. 

Afyon Belediye-TED maçı beklendiği gibi ev sahibinin üstünlüğü ile sona erdi. 

Samsun BŞB Anakent ligin dibinden kurtulmak için büyük mücadele vermesine karşın bir kez daha maç sonunu istediği gibi oynayamadı ve Düzce'den yenik döndü. 

Will Daniels'ın 39 sayı attığı maçta Selçuklu Belediye, Akhisar'ın serisine son verdi. 

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Selçuklu Belediyespor ve Ankara D.S.İ
Haftanın Altın Karması
Ender Arslan (Türk Telekom)
Altan Erol (Afyon Belediye)
Can Özcan (Bursaspor)
Ümit Sonkol (Bahçeşehir Koleji)
Mutlu Demir (Ankara DSİ)
Haftanın Gümüş Karması
İbrahim Yıldırım (Afyon Belediye)
Yunus Çankaya (Selçuklu Belediye)
Murat Can Esen (Yalova Belediye)
Nusret Yıldırım (Türk Telekom)
Kerem Gönlüm (Bahçeşehir Koleji)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Keifer J Sykes (Ankara DSİ)
Michaelle Dixon (Bahçeşehir Koleji)
Yasiin Graves (OGM Ormanspor)
Darryl Monroe (Türk Telekom)
Kyle Hunt (Düzce Belediye)
Haftanın Koçu
Serkan Erdoğan (Selçuklu Belediye)
Timuçin Meriç (Ankara DSİ)
Haftanın Oyuncusu
William Daniels (Selçuklu Belediye)
Haftanın Genç Oyuncusu
Tamer Erden (Düzce Belediye)
Haftanın skoreri
William Daniels (Selçuklu Belediyesi) 39 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Keifer J Sykes (Ankara DSİ) 4/4
Jerry Smith (Karesi Spor Basketbol) 4/4
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Marcus Hall (İstanbulspor) 6/10
Murat Can Esen (Yalova Belediye) 6/10
Michael Dixon (Bahçeşehir Koleji) 6/12
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Afyon Belediye (101)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Ankara DSİ (67)
Düzce Belediye (67)
En fazla serbest atış kullanan takım
Yalova Group Belediye (21/31)
En az serbest atış kullanan takım
Karesi Spor Basketbol (8/12)
En fazla ribaund alan takım
Bahçeşehir Koleji (47)
En fazla ribaund alan oyuncu
Darryl Monroe (Türk Telekom) 17
Mikael Hopkins (Samsun Anakent) 17
En fazla asist yapan takım
Türk Telekom (26)
En az asist yapan takım
PETKİM Spor (5)
En fazla asist yapan oyuncu
Keifer J Sykes (Ankara DSİ) 9
En fazla top çalan takım
OGM Ormanspor (10)
En az top çalan takım
Bahçeşehir Koleji (2)
Bursaspor Durmazlar (2)
En fazla top çalan oyuncu
Corin Henry (Düzce Belediye) 5
En fazla top kaybeden takım
Bakırköy Basket (18)
En az top kaybeden takım
Antalyaspor (5)
 
 
S Takım O G M A Y P
1 Türk Telekom 26 25 1 2236 1871 51
2 Bursaspor Durmazlar 26 20 6 2152 1976 46
3 Afyon Belediye 26 19 7 2177 2018 45
4 Selçuklu Belediyesi 26 19 7 2068 1955 45
5 Antalyaspor 26 18 8 2037 1993 44
6 Bahçeşehir Koleji 26 16 10 2090 2041 42
7 Bandırma Kırmızı 26 15 11 2037 2042 41
8 Akhisar Belediye 26 14 12 2076 2058 40
9 OGM Orman Spor 26 12 14 1904 1954 38
10 İstanbulspor Beylikdüzü 26 11 15 2014 2029 37
11 Bakırköy Basket 26 11 15 1987 2045 37
12 Karesi Spor Basketbol 26 11 15 2034 2102 37
13 Düzce Belediye 26 11 15 1958 2061 37
14 PETKİM Spor 26 7 19 1921 2032 33
15 HE TED Ankara Kolejliler 26 7 19 1973 2086 33
16 Ankara D.S.İ 26 7 19 1940 2076 33
17 Yalova Group Belediye 26 6 20 2094 2204 32
18 Samsun BŞB. Anakent 26 5 21 1890 2045 31
 

 

Gelecek Hafta Maçları (27. Hafta / 13– 14 Mart 2018)
Bandırma Kırmızı - Ankara D.S.İ
Samsun BŞB. Anakent - Yalova Group Belediye
Antalyaspor - Düzce Belediye
İstanbulspor Beylikdüzü - Afyon Belediye
PETKİM Spor - OGM Ormanspor
Selçuklu Belediyesi - Bahçeşehir Koleji
HE TED Ankara Kolejliler - Sigortam.net Bakırköy Basket
Türk Telekom - Karesi Spor Basketbol
Bursaspor Durmazlar - Akhisar Belediye

Yorumlar Okunma: 1856