Yarangüme: Selçuklu ile eşleşen tedirgin olacak (Fatih Şeker) - BasketFaul.com

Yarangüme: Selçuklu ile eşleşen tedirgin olacak (Fatih Şeker)

12-03-18 15:22
FATİH ŞEKER
TBL’de ilk sezonunda play-off mücadelesi içinde olan ve ikinci yarıda oynadığı 9 maçın 8'ini kazanan Selçuklu Belediyesi’nde Genel Menajer Bekir Yarangüme, takımın son durumu ve play-off yarışı hakkında açıklamalarda bulundu.
 
İşte Bekir Yarangüme’nin açıklamalarından öne çıkanlar:
 
AKHİSAR’DA TAKIM OLARAK KAZANDIK
 “Bizim açımızdan güzel bir galibiyet oldu. Akhisar maçının çok zor geçeceğini biliyorduk. Bu maçı ancak sonlarda koparabilirdik ve öyle de oldu Akhisar formda ve takım olarak da çok başarılı bir ekip. Will Daniels’in attığı sayılar bizi hep maçta tuttu. Son anlarda diğer oyuncularımızın da katkısıyla galip geldik. Takım olarak çok iyi performans sergiledik. Will Daniels 39 sayı attı, çok güzel bir performans sergiledi ancak biz Akhisar’da takım olarak kazandık” dedi.
 
ZORLU BİR DÖNEMDEYİZ
 “Baştan itibaren adım adım gidiyoruz. Şu anki performansımızdan çok memnunuz. Play-Off’ta muhtemel rakiplerimizle oynadığımız döneme girdik. Önümüzde 4 tane daha zorlu maç var. Akhisar’da gücümüzü test etme şansımız oldu. Bahçeşehir, Antalya, Bursaspor ve Telekom ile üst üste oynayacağız. Bu maçların ardından Play-Off’ta nerede olacağımızı net bir şekilde göreceğiz. Hedefimiz ligi ilk iki içinde bitirerek play-Off’ta saha avantajını elde etmek. Ancak çok zorlu bir sürecin içerisindeyiz.
 
SÜPER LİG İÇİN UMUDUMUZ VAR
Süper Lig için tabii ki umudumuz var. Süper Lig sürprizi yapmaya çalışacağız. Ancak Play-Off bambaşka bir macera ve Farklı bir havada geçecek. Orada kadro kalitesi ve kadro derinliği işin içine girecek. Aynı takımla seri oynamak farklı bir hava yaratacak. Takımın performansı, moral ve motivasyonu çok iyi durumda. Bu performansı Play-Off’ta da sürdürmek istiyoruz.”
 
TEDİRGİN OLACAKLAR
Biz deplasmanda genel olarak iç sahadaki maçlardan daha iyi basketbol oynuyoruz. Bizle eşleşecek takımlar da tedirgin olacaklardır. Bunu bizim takım sağladı. ‘Bu takım sezona iyi başladı ancak bir yerde tökezler, şansla kazanıyorlar’ tarzı düşünceler olabilir insanların kafalarında ancak oyuncularımız bunun böyle olmadığını kanıtladı.
 
YABANCILAR TAKIMA ÇOK İYİ UYUM SAĞLADI
En büyük avantajımız yabancı oyuncuların çok düzgün karakterde olmaları. Takım içerisinde diğer oyuncularla ve oyun sistemiyle müthiş derecede uyum sağladılar. Performanslarının yanında en büyük artımız bu. Konya’ya ilk geldiklerinde bunu anlamıştık ve böyle de devam etti. Onların performansı hem bizi mutlu ediyor, takımı yükseltiyor, hem de kendilerini yükseltiyor. Kariyerleri için çok önemli. Bu yerli oyuncular için de geçerli. Yabancı oyuncular ne kadar iyi olurlarsa olsunlar, bunu yerli oyuncularla desteklemezseniz başarı sağlanamaz. Biz o kimyayı ve havayı çok iyi yakaladık. Yabancı ve yerli oyuncularımız çok iyi uyum sağladı.
 
TARAFTAR SAYISI ARTARSA ARTI GÜÇ OLUR
Bahçeşehir Koleji’ne Federasyon Kupası’nda mağlup olduk ama o maçta biz rotasyon yaparak oynadık. Kupadan farklı bir havada geçecek bu maç. Yine çok zor bir maç olacak. Bahçeşehir en pahalı ve en geniş kadrolardan birine sahip. Burada taraftar desteğine ihtiyacımız var. Kazanmak için tüm gücümüzde savaşacağız. Taraftarımıza çağrım var; bizi desteklemeye devam etsinler. Kalıplaşmış iyi taraftarımız var, bunu artırabilirsek bizim için de artı bir güç olur.
 

Önümüzdeki sene için kafamızda düşünceler var ancak bunlar henüz uygulamaya konulmadı. Sezon tamamlandıktan ve hangi ligde olacağımız kesinleştikten sonra düşüncelerimizi hayata geçireceğiz." 

Yorumlar Okunma: 2366