Bahar Çağlar'dan önce triple double yapanlar... - BasketFaul.com

Bahar Çağlar'dan önce triple double yapanlar...

12-03-18 17:32
Yakın Doğu Üniversitesi'nden Bahar Çağlar'ın Ormanspor maçında 14 sayı, 10 ribaund aldı ve 10 asistle triple double yapması liglerimize dönük istatistiki arşiv bilgilerinin eksikliğini bir kez daha ortaya çıkardı. 

Bahar Çağlar'dan önce ligimizde daha önce hangi oyuncular triple double yapmıştı? Natasha Lacy'nin triple double performansları yakın tarihlerde olduğu için onu biliyoruz.

Birsel Vardarlı 2009'da Fenerbahce-Burhaniye maçında 12 sayı 12 asist ve 12 ribaundla tarihteki yerini almış. Kimine göre Migros günlerinden de triple double performansları varmış.

Nilay Kartaltepe 2009'da PANKÜP TED Kayseri Koleji formasıyla Samsun Basketbol maçında 20 sayı, 10 ribaund, 10 asistlik performans oluşturmuş.

Işıl Alben'in 3 kez triple double yaptığını hatırlayanlar var...

Bugün diğer ülkelerdeki liglerden hangisinin sayfasına girseniz rekorları bulabilirsiniz. Türkiye'de ise maalesef performanslar kayıt altına alınmadığı için kulaktan dolma bilgilerle, "mış"lı, "miş"li geçmişlerle derleme yapmaya çalışıyoruz. Bugünkü TBF Yönetimi'nin bu konuyla ilgili eksikliği giderme çalışması olduğunu biliyoruz ama yine de geçmişteki istatistikler konusunda sağlıklı verilere ulaşmak oldukça zor olacak. 

Yorumlar Okunma: 2366