Sakarya, evinde 7 maçtır kaybetmiyor - BasketFaul.com

Sakarya, evinde 7 maçtır kaybetmiyor

12-03-18 20:00

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 20. hafta kapanış mücadelesinde Sakarya, evinde ağırladığı Muratbey Uşak karşısında 83-73 skorla karşılaşmayı kazanarak evlerindeki galibiyet serisini 7 maça çıkardılar. Sakarya'da Metecan Birsen sakatlığı nedeniyle kadroda yer almazken takımda sakatlığı bulunan bir diğer oyuncu olan Lazeric Jones ise maçta sadece 4 dakika sahada kalarak ağrıları nedeniyle kenara gelmek zorunda kaldı. Karşılaşmayı Sakarya'da Clavell 21 sayı, CJ Harris 14 sayı ve Can Korkmaz 12 sayıyla tamamladı. Muratbey Uşak da ise Hamilton 27 sayı kaydetse de takımına galibiyeti getiremedi.

İlk çeyrek karşılıklı sayılarla başladı. Ribaundlar da bu dakikalarda Uşak, üstünlüğü elinde tutsa da topu çemberden geçirmeyi bir türlü başaramıyordu. Rakibinin aksine hücumda bir seri yakalayan Sakarya, skoru 9-2 getirdi. Skordaki suskunluğu Hamilton'nun 6 sayılık katkısıyla bozan Uşak, ritm bulmaya başladı ve arka arkaya kaydettiği üçlüklerle 01:30 dakika kala karşılaşmada ilk kez öne geçti (16-15). İlk çeyrek 19-18 Uşak üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci çeyreğe bir seri yakalayarak başlayan Uşak, farkı 8'e kadar çıkardı. Temponun bu dakikalarda artmasıyla Sakarya, tekrar br ritm bulmaya başlarken, Uşak ise çember dövmeye devam ediyordu. 3 dakika kala yakaladığı 11-0 seriyle Sakarya karşılaşmada öne geçti (33-32). Koridoru boş bulan Calloway, basketi kaydederek liderliği kısa sürede tekrar almasını bildi. Son dakikaların coachların karşılıklı hamleleriyle geçtiği ikinci çeyrek 41-39 Uşak üstünlüğüyle tamamlandı.
Uşak'ta Ofoegbu ve Hamilton 11'er sayı, Sakarya'da ise Clavell 8 sayı kaydederek ilk yarının skorerleri oldular.

Üçüncü çeyrek karşılıklı boş atışlarla başladı. Ardından hem içerden hem dışardan basketi kaydeden Uşak, farkı açmaya devam etti. Arka arkaya iki kritik hücumu değerlendiremeyen Uşak karşısında yakaladığı avantajı iyi kullanan Sakarya, farkı eriterek geri gelmesini bildi. 9-0 seri yakalayan ev sahibi 1 dakika kala skora dengeyi getirdi. Üçüncü çeyrek 53-53 eşitlikle tamamlandı. 

Son çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Skorun dengede gitmeye devam ettiği bu dakikalarda Uşak, dışardan yakaladığı iyi ritmle 5 dakika kala tekrar öne geçmesini bildi. Son bölümü bir önceki çeyrekte olduğu gibi yine müthiş oynayan Sakarya yakaladığı 9-0 seriyle skoru 70-64 getirdi. Çeyreğin sonunda farkı çift hanelere kadar çıkaran Sakarya, karşılaşmayı 83-73 kazandı. 

Yorumlar Okunma: 3031