Hacettepe eski günlere dönmek istiyor - BasketFaul.com

Hacettepe eski günlere dönmek istiyor

05-04-18 07:37

Yeni formatıyla çokça eleştiri alan EBBL'de gruplar belli oldu ve takımlar ilk maçlarına çıkmaya başladı. EBBL'de mücadele eden takımlardan Hacettepe Üniversitesi ise kadrosundaki tanıdık isimleriyle dikkat çekiyor.


Sezon başında Semih Erden'in, BSL'ye hülle yoluyla transfer yapabilmek için yolunun geçtiği Hacettepe hedefini TB2L'ye yükselmek olarak koydu. Son transfer döneminde Mehmet Şen'i yeniden kadrosuna katan mor beyazlılar, Anadolu Basket'ten Can Ercan ve TED Ankara Kolejliler'den çifte lisans ile Alperen Doğan'ı da kadrosuna kattı. Hacettepe Üniversitesi kadrosunun dikkat çeken yanı ise tecrübeli oyuncuları. Ersunal Caka, Ramazan Öksüz ve sezon ortasında takıma katılan Orçun Göllü'nün üst lig tecrübeleri takıma büyük katkı sağlayabilir.

Koç Hamitcan Güraslan ise şunları söyledi: "Ankara'da üniversitelerin basketbol takımı kültürü çok uzun süredir mevcut. Bu meşaleyi yıllarca ODTÜ ve Mülkiye taşıdıktan sonra son yıllarda Hacettepe Üniversitesi bu görevi üstlendi. Her ne kadar üniversiteden neredeyse hiç katkı alamıyor olsak da binlerce öğrencinin ve binlerce  mezunun bulunduğu bu kadar köklü bi kulüp adına mücadele etmek bizler için büyük gurur kaynağı. Genç oyuncular ile son derece tecrübeli oyuncuları bir araya getirdik ve bu sezon hedefimiz kesinlikle TB2L'ye yükselmektir."

Hacettepe Üniversitesi 2017-2018 kadrosu: Ersunal Caka, Orçun Göllü, Ramazan Öksüz, Mehmet Şen, Doğa Kasap, Ahmet Güneş, Mehmetcan Özel, Emincan Karakaş, Metehan Turan, Baran Şener, Sezgin Özkan, Semih Alak, Enes Aksarı, Can Ercan, Alperen Doğan, Maşallah Cangir

Yorumlar Okunma: 4165