Haluk Bilgin: Bizim günahımız ne? - BasketFaul.com

Haluk Bilgin: Bizim günahımız ne?

06-04-18 16:24
TKBL takımlarından Çankaya Üniversitesi Genel Menajeri Haluk Bilgin, Fenerbahçe'nin Tilbe Şenyürek ve Pelin Bilgiç'i bazı maçlarda oynatmalarının ligin dengesini bozduğunu belirtip, "Bize karşı iki maçta da oynattılar ve yendiler. Bizim günahımız ne?" dedi.

Çankaya Üniversitesi'ni 88-79 yenerek ligde kalma şansını artıran Fenerbahçe'de şimdiye kadar Pelin Bilgiç  6 maçta (32.3 sayı), Tilbe Şenyürek 7 maçta (16.2 sayı) forma giydi, bu maçta ise ikiliden 72 sayı geldi.

Bilgin, A Milli Takım oyuncularının, TKBL'de oynamasının Fenerbahçe'ye, ne lige, ne takım arkadaşlarına, ne rakiplerine, ne de oyuncuların kendisine bir yararı olmadığını ileri sürüp şöyle konuştu:

"Şimdiye kadar Fenerbahçe 26 maça çıktı, Pelin ve Tilbe bunların üçte ikisinden fazlasında kadroda yer almadı. Sonuçta da Fenerbahçe'ye karşı iki yenilgi aldık ve bu yüzden iki sıra geriledik. Bizim günahımız ne? Aklıma kötü şeyler getirmek istemiyorum ama Fenerbahçe'nin bu uygulaması bize zarar verdi. Bütün maçlarda oynasalar ligin dengesini bozmamış olurlardı ama Gelişim takımında A Milli Takım oyuncularının yer almasının kime ne faydası var? Bugünkü maçta ikisi oynadı, diğer Fenerbahçeliler sadece onları seyretti ve ortaya tuhaf bir görüntü çıktı. Bu ligin Pelin ve Tilbe'ye ne kazandıracağını anlamış değilim." 

Yorumlar Okunma: 4090