Karesi kazandı, Samsun düştü - BasketFaul.com

Karesi kazandı, Samsun düştü

14-04-18 16:28

İSTATİSTİK

TBL 32. haftasında Samsun'u ağırlayan Karesi, yüksek skorlu geçen karşılaşmayı 99-91 kazanan taraf oldu. Bu sonuçla beraber Samsun'un TBL'den düşen ilk takım olduğu kesinleşti.

Karşılaşmaya çok istekli başlayan Samsun, arka arkaya kaydettiği isabetli şutlarla skoru 8-6 getirerek öne geçti. Üç sayı çizgisinden başlayan Karesi, üçlüklerle cevap vererek üstünlüğün yeni sahibi oldu: Hazer Avcı'nın bu dakikalarda çok formda olurken kaydettiği 9 sayıyla farkı çift hanelere çıkardı (23-13) Son bölümde Samsun, boyalı alandan skor kaydetseler de rakibine yetişmeyi başaramadı. İlk çeyrek 30-17 Karesi'nin üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe iki ekip de karşılıklı boş atışlarla başladı. İlk sayılar 2 dakika sonra Uluğ Kaçaniku ve Şahin Ekmen'den geldi. Karşılıklı basketlerle bu dakikalar geçerken, farklı üstünlüğü Karesi elinde tutmaya devam etti. Kalan dakikalarda daha iyi reaksiyon gösteren Samsun yakaladığı 8-2 seriyle farkı tek hanelere çekti (36-42). Gülerşen'den son saniyelerde çok kritik basketler bularak farkı 5'e kadar çektiler ve ikinci çeyreği 41-46 skorla tamamlandılar.

Üçüncü çeyrek iki tarafta daha istekli bir oyun ortaya koymaya başladılar. Hücumun dengede gitmesi bu dakikalarda Karesi'ye galibiyet yolunda avantaj getiriyordu. Kalan dakikalarda farkı korumasını bilen Karesi, farkın tek hücuma düşmesine izin vermedi. Üçüncü çeyrek 71-65 Karesi'nin üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyreğe hızlı başlayan Samsun, Çelebioğlu ve Taylor ikilisinin basketleriyle farkı eritmeyi başardılar (76-76). Karşılıklı üçer hücumdan da iki ekip de boş dönerek ibreyi kendileri çevirmeyi bir türlü başaramadılar. Dengede geçen dakikaların ardından 03:30 dakika kala Şahin Ekmen'den arka arkaya önemli katılar alan Karesi, farkı tekrar 5'e çıkarmasını bildi (87-82). Kalan dakikalarda rakibini kendisine yaklaştırmayan Karesi, karşılaşmanın da 99-91 skorla galibi oldu. 

Karşılaşmayı Karesi'de Hazer Avcı 32 sayı, Şahin Ekmen 20 sayı ve Wright 23 sayıyla tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadılar. Samsun da ise Taylor 22 sayı, Ercan Bayrak 18 sayıyla tamamladılar.

Yorumlar Okunma: 2364