Ankara DSİ'den 'Ankara dayanışması' iddiasına yanıt: İftira - BasketFaul.com

Ankara DSİ'den 'Ankara dayanışması' iddiasına yanıt: İftira

14-04-18 21:12
Ankara DSİ Yönetim Kurulu adına Basketbol Şubesi Genel Manajeri Mustafa Burhan Örs bir açıklama yaparak, Ormanspor'u yendikleri maçla ilgili olarak PETKİM Genel Menajeri Levent Türknas'ın "Ankara dayanışması" ifadesine yanıt verdi ve "iftira" yorumunu yaptı.

Örs'ün açıklaması şöyle:

"İsmi  Devlet Su işleri olan  ve başındaki devlet kelimesini her zaman Türkiye Cumhuriyeti'nin menfaatine çalışan ve halkına en iyi hizmetleri sunma gayretinde olan bir kamu kuruluşuyuz.Kamunun menfaatlerini kendi menfaatlerinin önünde tutmak prensibiyle yönetilen bir devlet kurumuna bağlı olan Spor Kulübü'nün bugün çeşitli sitelerde yazılan asılsız haberlere sebep olacak herhangi bir girişimi olmamıştır ve bu tür haberleri şiddetle kınıyoruz. Bu haberler ile nasıl bir algı yaratılmak istenmektedir. 

Bir kamu kuruluşu olmanın bilinciyle ne spor faaliyetlerinde ne de kendi dairesinde ki faaliyetlerde kamuoyu vicdanını incitecek bir harekette hiçbir zaman bulunmayan kuruluşumuza bağlı olan Ankara DSİ spor kulübü 1954 den beri sadece basketbolda değil birçok branşta faaliyetlerine devam eden köklü bir spor kulübüdür.

Böyle bir şeyi ima edenler öncelikle  bunu ispat etmekle kendileri mükelleftir. Gerek duyulduğunda bu konu ile ilgili tüm yasal işlemler başlatılacaktır.

Basında yer alan Ankara dayanışması mı yoksa hakem hataları mı başlıklı yazı ve Petkim sporun yöneticisinin açıklamasını şaşkınlıkla değerlendiriyoruz.

Dün Ankara arenada oynanan TBL 31.hafta mücadelesinde takımımız Ankara DSİ düşme bölgesinden bir an önce uzaklaşmak için ve rakibimiz Ankara Ormanspor ise play-off ta kendisine iyi bir sıralama bulmak için maça çıkmış ve her iki takımda kendisine yaraşır bir şekilde mücadele sergilemiştir. Maçın sonlarında iyi bir ivme yakalayan takımımız maçı uzatma da kazanmasını bilmiştir

Sadece bizim değil birçok kulüp sezon başından beri hakem hatalarından masa hakemlerin hatalarından sportmenlik dışı faullerden hakemlerin tutarsız kararlarından etkilenerek maçları kaybetmiş ve serzenişlerde bulunmuştur. Söylenmeye çalışılan çirkin ithamların tam aksine canlı yayında yayınlanan ve son saniyelere kadar çekişmeli giden maçın bir paranoya üzerinden iftira atılarak suçlamalarda bulunulması traji komiktir. Maçın linki YouTube kanalında bulunmaktadır, akıllarında soru işareti olanların maçın tamamını izlemelerini tavsiye ederiz. 

Aynı zamanda internet sitelerinde paylaşılan hakem hatalarından bahsetmek gerekirse  bu maçta aleyhimize bir çok yanlış düdük çalınmış ama sitelerde sadece maç sonu pozisyonu  paylaşılmıştır. Bu şekilde ligin ilk devresinde ki Karesi ve  Yalova, ikinci devredeki Akhisar maçlarında son saniyelerde biz yüzde yüz haklı iken aleyhimize çalınan düdüklerle kaybettiğimiz unutulmamalıdır.

Kulübümüz ve sporcularımız bundan sonra kalan iki haftayı da da birlik beraberlik dayanışma içerisinde çalışarak zor olan Antalya ve Afyon deplasmanların da kazanma gayretinde olacaktır. Oyuncularımıza ve teknik ekibimize güvenimiz tamdır. 

Tek hedefimiz Lig’de kalmak ve yatırımlarımıza devam ederek gelecek sene, inşaatını bu ay sonunda tamamlayacağımız 1500 kişilik Spor salonumuzda oynamak ve Türk basketboluna hizmet etmeye hem üst yapılarda ve hem de özellikle alt yapılarda devam edecektir. 

Türk Basketbol Kamuoyuna saygıyla duyurulur." 

Yorumlar Okunma: 3438