Efesli gençler ikinci yarıda coştu - BasketFaul.com

Efesli gençler ikinci yarıda coştu

16-04-18 21:32

İSTATİSTİK:

BGL'de Anadolu Efes, ikinci yarıdaki üstün oyunuyla evinde Fenerbahçe Doğuş'u 91-70 yendi ve 19. galibiyetini alarak final grubunda liderliğini sürdürdü. 

Karşılaşmaya Fenerbahçe Doğuş top kayıplarıyla başlarken Anadolu Efes hücumlardan üst üst isabetsiz atışlarla ayrıldı. Akabinden Cengizhan İvedi'nin sayı ve asistleriyle ivme Fenerbahçe'ye kaydı ve ilk 6 dakika sarı-lacivertlilerin 12-10'luk üstünlüğüyle geldi. Efes, bu anlarda hızlı hücumlarla ayakta kaldı. Periyodun devamında Ergi Tırpancı önderliğinde 9-2'lik seri yakalayan Fenerbahçe, Arda Erdoğan'ın takımı iyi yönlendirmesiyle hücum eden Efes karşısında ilk 10 dakikayı 26-20 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Anadolu Efes fırtına gibi başladı. Yiğitcan Saybir ve Göktuğ Baş'ın önderliğinde 9-0'lık seri bulan lacivert-beyazlılar, öne geçip farkı 6:26'da 3 sayıya çıkardı (29-26). Aldığı mola sonrası pota altında Ahmet Can Duran'ı kullanan Fenerbahçe, skordaki üstünlüğünü periyot sonuna kadar muhafaza etti ve soyunma odasına 40-38 önde girdi.

Anadolu Efes, ikinci yarıya da iyi başlayan taraftı. Bu dakikalarda hücum ribaundlarını iyi kullanan lacivert-beyazlılar, Baran Avşar'dan gelen iki üçlükle ve asistle 12-2'lik seri buldu ve 50-42 öne geçti. Akabinde Fenerbahçe Cengizhan ile biraz hareketlense de Anadolu Efes'te Arda Erdoğan dışarıdan, Ömer Can İlyasoğlu içeriden çalıştı ve bu sayede Efes son 10 dakikaya 20 sayı önde girdi (70-50).

Son çeyrekte hızını kesmeyen Efes, Mustafa Kurtuldum ile farkı 25'e kadar çıkardı ve açılan farkı kapattırmayan ev sahibi ekip maçtan 91-70'lik galibiyetle ayrıldı.

 

Anadolu Efes'te Baran Avşar 24 sayıyla maçın en skoreri olurken Yiğitcan Saybir 14, Mustafa Kurtuldum 12 sayıyla oynadı. Fenerbahçe Doğuş cephesinde ise Ahmet Can Duran'ın 18 sayısı mağlubiyeti önleyemedi.

 

 

 

 

 

Yorumlar Okunma: 2014