Ömer Onan'dan Göller Turnuvası'na destek - BasketFaul.com

Ömer Onan'dan Göller Turnuvası'na destek

14-05-18 12:09
Burdur'da göllerin kurumasına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Basketbol Turnuvası'nın 2.'si eleme turu maçlarıyla başladı. TBF CEO'su Ömer Onan da projeye destek için gittiği Burdur'da basketbol sahaların açılışını yaparken, düzenlenen panelde gençlerin karşısına çıktı.

Burdur'da 2. Göller Arası Basketbol Turnuvası 27-28-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan da, Burdur'a gelerek, turnuvaya katkı verdi. Burdur Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen ve tüm dünyada giderek kuruyan göllerin sorunlarına dikkat çekmeyi hedefleyen turnuvanın final ayağı için yoğun programına rağmen Burdur'a gelerek, basketbol sahalarının açılışını Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile birlikte gerçekleştirdi. Ardından TBF Eğitim Kurulu Üyesi Coach Murat Özyer ile basketbol yazarları Ümit Avcı, Gökhan German ve Gökhan Türe ile birlikte panele katılan Onan, gençlerin sorularını yanıtladı. Onan, Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun öncülüğünde ilk hedeflerinin gençlerle ilgili projeler olduğunu belirtirken, Türk gençlerinin de A Takım seviyesine çıktıklarında Avrupa'nın en iyileri arasında yer almasını istediklerini ve bunun üzerine yoğunlaştıklarını basketbolu tüm Türkiye’de oynanır hale getireceklerini söyledi.

Onan, ardından gençlerin isteklerini kırmayarak, alanda uzun süre imza dağıtıp, fotoğraf çektirdi ve turnuva sonrası dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını takdim etti. 

Yorumlar Okunma: 2119