Cedi Osman: Indiana serisi bize sertliği hatırlattı - BasketFaul.com

Cedi Osman: Indiana serisi bize sertliği hatırlattı

31-05-18 11:24
Çaylak sezonunda Cleveland Cavaliers forması ile NBA Finaline yükselen ve tarihte bunu başaran 3. Türk oyuncu olan Cedi Osman, Golden State Warriors ile oynayacakları final serisi öncesi açıklamalarda bulundu.

Cedi, takımının finale nasıl geldiğini anlatırken Türk basketbolseverlerin kendisine verdiği desteğin kendisi için ne kadar değerli olduğunu anlattı.

Sezondaki gelişiminden konuşan Cedi, “Öncelikle yılın başından itibaren çok inişli çıkışlı bir sezonumuz oldu. Bir dönem üst üste 13-14 galibiyet almıştık. Onun sonrasında da bir düşüş yaşadık. Takaslar olduktan sonra da yeniden bir yükseliş oldu fakat All-Star arasından sonra tekrar bir düşüş yaşadık. O düşüş takımı her ne kadar etkilese de play-off’a kadar toparlanmasını bildik. Indiana Pacers serisiyle birlikte çok iyi bir basketbol oynamaya başladık. Açıkçası Indiana bize ne kadar sert oynamamız gerektiğini hatırlattı ve daha sonrasında Toronto ile Boston’a karşı aynı şekilde sert oynayarak finale yükseldik. Tek bir hedefimiz vardı; o da finaldi. Şu anda oradayız. Artık şampiyonluğun 4 galibiyet uzağındayız” dedi.

Türk basketbolseverlere seslenen Cedi, “Çok moral buluyorum sizin sayenizde. Sonuçta gecenin bir saatinde kalkıp beni izliyorsunuz. Bazen oynuyorum, bazen oynamıyorum ama ona rağmen siz ayakta kalıp beni destekliyorsunuz. Bu gerçekten bana çok büyük bir güç ve moral veriyor. O yüzden size çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. En kısa zamanda görüşmek üzere. Umarım ülkemizi kupayla gururlandırırım.” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar Okunma: 1772