CSKA Başkanı: Ne A planımız vardı, ne B planımız - BasketFaul.com

CSKA Başkanı: Ne A planımız vardı, ne B planımız

31-05-18 16:40
Kaynak: Eurohoops
CSKA Başkanı Andrey Vatutin, bu sezon Final Four’da yaşanan başarısızlık hakkında değerlendirmelerde bulunurken “Final Four’a öylesine basketbol oynamaya gelmiş gibiydik.” şeklinde konuştu.

Vatutin, CSKA üzerindeki eleştiriler hakkında şu ifadeleri kullandı: 

“Eleştiriler yalnızca zaferle durdurulabilir ama böyle bir şey olmadı. Eğer risk almaktan korkuyorsanız kolayca mesleğinizi değiştirebilirsiniz. CSKA her zaman spor ışıklarının altındadır ve eleştirilere hazır olacaktır. Bu işimizin bir parçası. Başarılarda başkan olmak güzel ama diğer günlerde ateşle hep karşı karşıyasınız. Darbeler karşısında yıkılmamaya çalışıyoruz.

Bu bir insanın hatası değil, bu herkesin hatası. Organizasyon takım… Başarısızlık yalnızca bir kişinin sorumluluğunda değildir. Hepimiz kaybettik. Real Madrid Final Four’da harika bir motivasyonla oynadı ve bütünüyle disiplinli bir basketbol örneği gösterdi. Luka Doncic, kariyerinde ilk kez beş faul almıştır diye düşünüyorum. Bizim cephemizde ise biz bazı elementlere sahip değildik. Hadi açık konuşalım. Herkesin suçlu olduğunu söylüyorlar ama özellikle bir isim belirtmiyorlar. Belgradlı uzmanlar koç Dimitris Itoudis’in herhangi bir alternatif planı olmadığını belirtiyorlar. Bilirsiniz, Guardiola hiçbir zaman B planı olmadığını ve yalnızca A planı olduğunu söyler. Maç içinde de bunu geliştirmeye çalışır. Ben bir koç veya nasıl bir alternatif plana sahip olunması gerektiğini söyleyecek bir uzman değilim ama gerçek şu ki Belgrad’ta hiçbir şey bizim işimize yaramadı. Ne A planımız, ne de B planımız vardı. Final Four bir savaştır ve biz öylesine basketbol oynamak için gelmiş gibiydik." 

Yorumlar Okunma: 3424