Basketbol Birliği Çalıştay bildirgesi - BasketFaul.com

Basketbol Birliği Çalıştay bildirgesi

31-05-18 19:44
30 – 31 Mayıs 2018 tarihlerinde Özdere ‘de düzenlenen Basketbol Birliği Platformu Çalıştayı sona erdi.

Türkiye’nin çeşitli İllerinden gelen yaklaşık 70 kulüp temsilcisi ve antrenörün katılımıyla gerçekleşen Çalıştay'da özellikle altyapılardaki statü ve uygulamalar, antrenörlerin eğitimleri ve özlük hakları, etik ve liyakat ile ilgili konular ve İlişkiler başta olmak üzere öngörülen konu başlıkları tartışmaya açıldı.

Belirlenen konular çerçevesinde yaşanılan aksaklıkları ve çözüm önerilerini grupları adına dile getiren grup sözcülerinin sunumlarının ardından Türkiye Basketbol Federasyonu ve ilgili kurullarına iletilmek üzere hazırlanacak rapor ve sonuç bildirgesinin içeriğini oluşturacak taslak hakkında mutabakata varıldı.

Basketbol Birliği Platformu adına açıklama yapan Cem Çağal şu açıklamayı yaptı: 
"Özellikle geçtiğimiz sezon içinde altyapıda uygulanan kural ve uygulamalar yüzünden çok büyük kaoslar yaşandı. Kural ve yapı değişiklikleri ya da iyileştirmeler, başta basketbolun mutfağındaki emekçi insanların da fikir katılımlarıyla olgunlaştırılması gereken hassas konular. Netleşmemiş olmakla birlikte bugün gündem içinde olan 3x3 uygulama düşüncesi Çalıştayımız'a katılan ya da katılamayan herkesin şiddetle reddettiği bir konu.

Platformumuz içinde olan tüm basketbol ailesi ve emekçileri olarak aksaklık yaşadığımız konuları ve çözüm önerilerimizi olgunlaştırarak yakın zamanda Türkiye Basketbol Federasyonu’na ileteceğiz.

İmtiyazlı kitlenin içinde kalmayarak, ülkenin her köşesindeki basketbol emeğini kucaklayan,sağduyulu, hakkaniyetli ve liyakati ilke edinmiş bir yaklaşımla Türk Basketbolunun çok daha iyi noktalara varacağı inancı içindeyiz." 

Yorumlar Okunma: 3268