İbrahim Yıldırım: İstanbulspor mağlubiyeti bizi kendimize getirdi - BasketFaul.com

İbrahim Yıldırım: İstanbulspor mağlubiyeti bizi kendimize getirdi

01-06-18 17:57
Play-Off Şampiyonu olarak BSL'ye yükselen Afyon Belediye'nin Bahçeşehir Koleji'ni yendiği maçta kritik dakikalardaki sayıları ile momentumu değiştiren İbrahim Yıldırım ile kupa töreni sonrasında kısa bir söyleşimiz oldu...

Üç sayı çizgisinin gerisinden 4'te 0 ile başladığın hâlde devamında elin titremedi ve takımını öne geçiren üçlüğü soktun. Neler hissediyorsun, maçla ilgili değerlendirmeni alabilir miyim?

Aslında maça istediğimiz gibi başlamadık, rakip 9 sayılık fark yakaladı ama bizim kendimize inancımız tamdı. Kaybetme ihtimali de vardı tabii ki ama savaşmaktan hiç vazgeçmedik. Kendi açımdan da kötü başlasam da orada o şutu sokmak çok mutlu etti. Her şeyi takımımız için yapıyoruz. Bahçeşehir Koleji'ni de tebrik ederim, onlar da zorlu ve iyi bir sezon geçirdiler. Bu şampiyonluğu Afyon taraftarına armağan ediyorum.

Sezon içinde dalgalanmalarınız da oldu, özellikle Beylikdüzü mağlubiyeti sonrası kamuoyunda "acaba"lar oluşmuştu. Sezon içindeki kırılma noktası neydi sence?

Play-off'lardaki ilk maçı kaybetmemiz bence kırılma noktasıydı. Beylikdüzü mağlubiyetinden sonra silkelendik, kendimize geldik. Sonunda kazanan taraf olduğumuz için inanılmaz sevinçliyim. Hatta şu an heyecandan inanın zor konuşuyorum. 

Yorumlar Okunma: 1876