Yıldırım mı, Koç mu? (Fenerbahçe'de tarihi kongre) - BasketFaul.com

Yıldırım mı, Koç mu? (Fenerbahçe'de tarihi kongre)

02-06-18 08:53
Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu bugün başlıyor. Ülker Stadı'nda gerçekleştirilecek tarihi kongrede başkan Aziz Yıldırım ile eski yöneticilerden Ali Koç, başkanlık için yarışacak. Kulüp tarihinde ilk kez statta düzenlenecek kongreye rekor katılım bekleniyor. Genel kurulda, aidatını yatıran 25 bin 650 üye oy kullanabilecek

Fenerbahçe'de iki gün sürecek genel kurulda, başkanı seçmek için oy verme işlemi 3 Haziran Pazar günü yapılacak.  Oy verme işlemi 10.00-17.00 saatlerinde, 38 sandıkta gerçekleştirilecek.

Fenerbahçe Kulübü'nde tarihi kongrede başkanlık için iki aday yarışacak. Mevcut başkan Aziz Yıldırım, 13. kez girdiği kongreyi de kazanmak, 3 yıl daha görev almak için üyelerden oy bekleyecek. Diğer aday Ali Koç da Fenerbahçe Kulübünün 33. başkanı olmak için üyelerin oyuna talip olacak.

REKOR KATILIM

Seçimli olağan genel kurulun rekor katılımla kulüp tarihine geçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Kongrede 20 binin üzerinde üyenin oy kullanması bekleniyor. Kulüp tarihindeki önceki katılım rekoru 2-3 Haziran 2013'te gerçekleşen kongrede kırılmıştı. Aziz Yıldırım'ın Mehmet Ali Aydınlar'ı geçerek yeniden başkan olduğu kongrede 9 bin 380 oy kullanılmıştı. Yarın başlayacak kongrede, 2013 yılındaki rekor katılımın iki katına ulaşılması tahmin ediliyor. 

Yorumlar Okunma: 1875