Çok İyi Oyuncu: Altan Erol (Necip Kapanlı) - BasketFaul.com

Çok İyi Oyuncu: Altan Erol (Necip Kapanlı)

02-06-18 12:48
"Çok iyi oyuncu"nun tanımını herkes basketbol anlayışına, oyundan aldığı keyfe, oyundan beklentilerine veya istatistiki değerlere göre farklı şekilde yapabilir. Kimine göre çok iyi oyuncu en çok sayı atandır, topla oynama becerileri en fazla olandır, en fazla blok yapandır.  

Acaba kadro oluşturulurken ilk hamle en iyi skorer mi, çok yetenekli bir oyun kurucu mu olmalı, yoksa takım olgusuna yardım edecek bir karakter midir o Çok İyi Oyuncu?

Yıllardır binlerce oyuncu tanıdım, bazılarıyla birlikte çalıştım. Bana göre en iyi oyuncu yetenekleri en üst düzeyde olmasa dahi, karakteriyle, davranışıyla yanındakilerin performanslarını en üst düzeye getirmelerini sağlayanlardır.

TBL Şampiyonu olarak BSL'ye yükselen Afyon Belediye çok zorlu bir maratonu başarıyla bitirdi. Süreç içinde mutlaka sorunları oldu ancak bunları gerek yönetimin, gerekse staffın sakin ve doğru reaksiyonlarıyla birliktelik içinde çözdüler ama onlara sahanın içinde bu bağlamda destek olanlar da vardı ve Altan Erol bunlardan biriydi.

Gaziantep Basketbol devam edip etmeme konusunda belirsizliğe girdiğinde konuşmuştuk. O sırada onu çok daha iyi şartlarla transfer etmek isteyen kulüpler vardı. "Söz verdim, bekleyeceğim." dedi. Nitekim son ana kadar bekledi ve o tarihte Gaziantep'te kaldı.

Altan Erol antrenman düzeyini yükseltir. Altan Erol sahada elinden geleni yapar. Altan Erol arkadaşlarının açığını kapatır. Altan Erol nerede ihtiyaç varsa oraya koşar. Altan Erol düzgün davranışlarıyla bulunduğu yerde insan kalitesini yukarı çeker. Altan Erol savunma sertliğini artırıp arkadaşlarını yanına çeker. Altan Erol saha dışındaki sorunların çözülmesine çalışır. Altan Erol rakiplerinden de saygı görür. Altan Erol iyi insandır. Altan Erol adamdır... Altan Erol bu nedenlerle çok iyi oyuncudur. En çok sayıyı atmasa da, en fazla asist yapan olmasa da... Birçok diğer benzeri gibi... 

Yorumlar Okunma: 5468