Ene: Son maça kalsa işimiz zordu - BasketFaul.com

Ene: Son maça kalsa işimiz zordu

02-06-18 20:48
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi yarı final serisi dördüncü maçında deplasmanda Anadolu Efes’i mağlup eden TOFAŞ koçu Orhun Ene:

"Biz çok inanıyorduk, bu maç teknik anlamda hamlelerin ötesinde, bizim hep sıkıntımız oldu bu sene. EuroCup maçlarında da böyleydi, final maçlarını iyi oynayamadık. Bugün bitirmek istedik çünkü rotasyonumuz dar, serinin uzaması bizi sıkıntıya sokacaktı. Dün Vidmar sakatlandı, bu tempoda sakatlık normal, bu formatın gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Anlıyorum milli takımlar önemli ancak ligde de rekabetin olabilmesi için rotasyonu dar takımların da düşünülmesi, dinlenilerek sahaya hazır gelmeleri gerekir. Yorgunuz ancak mutluyuz. Türkiye Kupası'nda finali Anadolu Efes'e kaybetmiştik. 3 sezon önce TBL'de oynarken buraya geldik. İlerde bizim kadromuzu güçlendirecek genç oyuncularımız var, onlarla buraya geldik. Hem sportif başarı olarak hem de onları yetiştirerek buraya geldik. İnşallah Fenerbahçe Doğuş serisinde onları daha fazla kullanacağız. Tüm Bursa halkına ve taraftarlarımıza teşekkür ederim.

Fenerbahçe Doğuş serisi kolay olmayacak, çok iyi bir takımlar. Biz galibiyet alamadık karşılarında. Fiziksel olarak iyi durumda olursak daha iyi bir performans sergileyebiliriz. Tabii ki favoriler ancak biz de geliştik. Kendi sahamızdaki maçlarda özellikle çok kaliteli oynadık. İnşallah iki günde enerjimizi ve tempomuzu yakayalabiliriz." 

Yorumlar Okunma: 1902