Afyon'da miting gibi kutlama - BasketFaul.com

Afyon'da miting gibi kutlama

03-06-18 08:29
TBL play off final serisinde şampiyon olarak Süper Lige yükselen Afyon Belediyespor Basketbol takımı için akşam şampiyonluk kutlaması düzenlendi. 

Şampiyonluk kutlamalarında binlerce Afyonkarahisarlının sevincine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da katılarak ortak oldu. İlk olarak sahneye isimleri okunan takım oyuncuları ve teknik heyeti tek tek tebrik eden Bakan Eroğlu, daha sonra bir konuşma yaparak Afyonkarahisar’ın hem futbolda hem de basketbolda şampiyon almasından duyduğu sevinci dile getirdi.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Afyonkarahisar'da son 4 yılda futbol, voleybol ve basketbolda büyük başarılara imza atıldığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Futbol'da 4 yılda Spor Toto 1. lige yükseldik. Voleybol'da 3 yılda en üstteki olan Efeler Ligi. Futbol'da en üstteki 36 ilden birisiyiz. Voleybol'da Türkiye'de en üstteki 12 ilden bir tanesiyiz. Basketbol'da da tarihi başarı ile Türkiye'deki 16 kulüpten birisiyiz. Tarihi başarıda büyük emeği olan herkesi tebrik eden Başkan Burhanettin Çoban, “Buralarda kalmak için hem futbolda hem de basketbolda ciddi desteğe ihtiyacımız var. Afyonkarahisarlılar’ın bu desteği vereceklerine yürekten inanıyorum. Bu duygularla şampiyonluğumuzun ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederken, emeği geçen herkese şükranlarımı ifade ediyorum” diye konuştu.

 

KUTLAMALARDAN FOTOĞRAFLAR

Yorumlar Okunma: 2449