Banvit'ten açıklama: İddiamızı gelecek sezon da sürdüreceğiz - BasketFaul.com

Banvit'ten açıklama: İddiamızı gelecek sezon da sürdüreceğiz

03-06-18 17:55
Banvit Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak gelecek sezon için de iddiasını sürdüreecek bir oluşumu sürdüreceklerini ancak transfer faaliyetlerine henüz başlamadıklarını ve antrenör konusunda henüz görüşme yapmadıklarını duyurdu.

Banvit'in açıklaması şöyle:

"Çeşitli internet mecralarında çıkan tamamen YALAN VE ASILSIZ haberler nedeniyle bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık.

Kaynağı belli olmayan YALAN haberler yayınlayarak habercilik yaptığını zanneden bu kişilerin basketbol kamuoyu önünde yalanlarını göz önüne çıkarmamız gerektiğinin görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Bahsi geçen internet sitesindeki kesinlikle gerçek dışı olan habere göre Banvit Basketbol Kulübü’nün 2018-2019 sezonu sonunda sportif faaliyetlerini durduracağından bahsediliyor. Sebep olarak da Banvit A.Ş.’yi satın alan yeni yatırımcıların basketbol işine sıcak bakmadığı ifade ediliyor. Tüm basketbol kamuoyu bilmelidir ki Kulübümüz, Banvit A.Ş. ile 1 yıl daha devam edecek olan bir sponsorluk anlaşmasına sahiptir. Bu bir senenin sonunda da sponsorluğun uzatılması ile ilgili görüşmeler sürmektedir. Bu konu ile ilgili olarak henüz pozitif veya negatif bir durum bulunmamaktadır. Kaldı ki Banvit Basketbol Kulübü, Banvit A.Ş.’den tamamen ayrı bir yapıdır. Banvit Şirketi’nin Kulübümüz üzerinde herhangi bir yaptırımı ya da hissesi yoktur. Başka bir deyişle gelecek sezon en kötü senaryoda, Banvit Basketbol Kulübü yoluna devam edip etmeme kararını sadece kendisi verebilir.

Tüm bu bilgiler ışığında basketbol kamuoyunun daha fazla bilgi kirliliğine maruz kalmaması adına bu tip haberlere itibar edilmemesini rica ediyoruz. Kulübümüz 2019-2020 sezonunda ve sonrasında da şimdiye kadar olduğu gibi A Takımı, Pilot Takımı ve Altyapısı ile liglerimizde iddiasını sürdürecektir.

Bir diğer konu da son günlerde yurt içi ve yurt dışı bazı sitelerde yer alan ve Kulübümüze yakıştırılan koçlarla ilgili YALAN haberlerdir. Henüz herhangi bir koç ve bunun yanı sıra herhangi bir oyuncu ile en ufak bir temasımız ya da görüşmemiz olmamıştır. Başkanımız Özkan Kılıç, Sportif Direktörümüz Turgay Çataloluk ve Genel Menajerimiz Turgay Zeytingöz’den oluşan transfer komitemiz tarafından yapılmamış olan tüm açıklama ve iddialar tamamen YALANDAN İBARET olacaktır.

Konunun kamuoyuna duyurulması dileğiyle...

Saygılarımızla,

Banvit Basketbol Kulübü" 

Yorumlar Okunma: 2315