Sümeyya'nın 2 maç alacağı mı var? - BasketFaul.com

Sümeyya'nın 2 maç alacağı mı var?

11-06-18 15:17
Tahkim Kurulu, TBF Disiplin Kurulu'nunYalova VİP'ten Sümeyya Özcan'a verdiği cezada indirim yaptı. Buna göre Disiplin Kurulu'ndan 4 maç ve 3.333 TL ceza alan Sümeyya Özcan'ın cezası 2 maç ve 1.666 TL'ye indirildi. 

Özcan, TKBL'deki Kastamonu karşılaşmasında rakibinin boğasını sıkmasına karşılık vermişti. Tahkim Kurulu, tahrik nedeniyle cezada indirime gitti.

Basketfaul'un notu: Yılardır federasyon bünyesinde Tahkim Kurulu oluşturulmasını, bunun için Bakanlık yetkilileri ile görüşülmesi gerektiğini yazıyoruz ama umursayan yok. Sümeyya 4 maç oynamadı, aradan 2 ay geçtikten sonra bütün branşlarla ilgilenen Genel Müdürlük Tahkim Kurulu cezasını indirdi. Bu tür olaylar şimdilik Sümeyyalar'ın başına geliyor. Bir gün Vesely'nin, Göksenin'in, Birkan'ın başına geldiğinde işin önemi anlaşılacak. Özellikle sezon sonunda disiplin kararları çok kısa sürede netleşmelidir. Bunun için de federasyonların kendi tahkim kurulları olmalıdır.

VİP Yalova ligde kalma mücadelesi verirken Sümeyya 2 maç fazladan oynamadı. Yalova ekibi ligden düşse bunun hesabını kim verecekti? Ya da şimdi Sümeyya'nın 2 maç alacağı mı var? 

Yorumlar Okunma: 3611