Orhun Ene: Ayaklarımız gitmedi - BasketFaul.com

Orhun Ene: Ayaklarımız gitmedi

11-06-18 23:23

Fenerbahçe Doğuş'a 95-77 yenildikleri karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene şöyle konuştu:

''Bir gün aradan sonra aynı enerjiyi sahaya koyamadık. Şu da bir gerçek ki kazandığımız maçta kendimizi o kadar zorlamasak o maçı da kazanamayacaktık, bugün ise ayaklarımız gitmedi. Genç oyuncularımızdan bu enerjiyi almak istedik ama tecrübe farkından dolayı onlardan aynı katkıyı alamadık. Teknik anlamda çok fazla şey söyleyemeyeceğim çünkü bugün ‘Şunu daha iyi yapmalıydık.’ diyebileceğim bir nokta yok, enerji konusunda Fenerbahçe’nin gerisinde kaldık. Bir gün aramız var, İstanbul’daki maça kadar enerjimizi toplayıp orada da iyi mücadele etmek istiyoruz.

Seyircimiz sezon boyunca fark yarattı. Burada hangi takımın oyuncusunun iyi oynadığının bir farkı yok, seyircimizle rakip oyuncular arasında karşılıklı saygı oluşuyor ve rakiplerimizi olması gerektiği şekilde alkışlıyorlar. Bununla birlikte TOFAŞ tarihindeki başarılıları hatırlatacak bir sezon geçirdik, umarım bunu sürdürerek iyi bir basketbol şehri oluruz.

Raymar Morgan'ın iki gün içinde sakatlığını atlatıp İstanbul'daki maçta oynayabileceğini düşünmüyorum. Oynamayı çok istiyor ama şu an için pek mümkün görünmüyor.''

Yorumlar Okunma: 2493