Açık ara Fenerbahçe... - BasketFaul.com

Açık ara Fenerbahçe...

12-06-18 11:43
Fenerbahçe Doğuş güçlü ve rotasyonu geniş kadrosu, istikrarı ile ligimizde açık ara yapmış durumda. Finalde Fenerbahçe'yi 4 kez yenebilecek bir takım yok. TOFAŞ geçirdiği harika sezonun sonunda elinden geleni yapıyor ve saygı topluyor ama gücü yetmiyor.

TOFAŞ mütevazı bütçesi ile yarışmaya çalışırken, bir taraftan da gençleri işin işine katmaya çalışıyor. Bizler TOFAŞ'ın bu misyonundan mutluyuz ve gelecekte de bu anlayışını korumasını ama Galatasaray, Beşiktaş, Anadolu Efes'in de hamle yapıp Fenerbahçe'nin yolundan gitmesini bekliyoruz. Ne var ki yakın gelecekte Galatasaray'ın, Beşiktaş'ın bunu yapması kolay gözükmüyor ve hiçbirimizsezon sonunun nasıl biteceğini merak etmiyoruz.

Fenerbahçe önce sponsorlarını ikna etti, muhteşem bir salona sahip oldu ve ardından da Avrupa'nın bile en güçlüleri arasında yer alan kadrosunu oluşturdu. Bu proje içinde Fenerbahçe'de basketbolu seven taraftar kitlesi de arttı. Bu sezon Fenerbahçe'nin tribün gelirlerinin ligdeki diğer 15 takımın elde ettiğinden fazlasını kasasına koyması uçurumun ne kadar büyük olduğunu ortaya koyuyor. Anadou Efes ise bütçesi azalmakla birlikte iyi kadro kurmak için yeterli ancak onlar da antrenör seçmindeki hatalarla paraları çar-çur ettiler. Umarız Ergin Ataman bu defa kendi kuracağı kadro ile Anadolu Efes'e yeniden heyecan getirir.

Galatasaray ve Beşiktaş'ta yönetimler basketbolu yük olarak görüyor. Hatta Galatasaray'ın yeni yöneticileri sağda solda "Kapatsak ne olur?" diyebiliyor. Tabii ki buna güçleri yetmez ama bu kafayla onlardan iyi şeyler beklemek hayalperestlik olur. Çükü niyetleri dahi yok.

Sonuçta Fenerbahçe'yi geldiği noktadan dolayı kutluyor, Galatasaray'a, Beşiktaş'a örnek olmasını diliyor, TOFAŞ'a da saygılarımızı ve takdirlerimizi gönderiyoruz. (Basketfaul)

Yorumlar Okunma: 3098