Bu nasıl fizik? (Yasin Yıldırım) - BasketFaul.com

Bu nasıl fizik? (Yasin Yıldırım)

12-06-18 12:48

NBA draftı yaklaşırken oyuncuların fiziksel ölçümleri yapılarak potansiyelleri hakkında fikir sahibi olunmaya başlandı. Chicago'da yapılan ölçümlerde bir oyuncu ise inanılmaz fiziksel özellikleriyle ağızları açık bıraktı.


Texas üniversitesinden drafta katılan Mohammed Bamba bütün rakamları yerle bir edip en çok konuşulan isim oldu. 2.12 boyuna sahip olan Mo Bamba'yı bu yazının da merkezi haline getiren nokta kulaç boyu oldu. NBA Draft ölçümleri tarihinde Rudy Gobert'de bulunan 2.35 cmlik kulaç boyu rekoru Mo Bamba tarafından 2.39 ile kırıldı. Rudy Gobert, Bamba'dan yaklaşık 5 cm uzunken Mo'nun kulaç boyunda yarattığı fark bütün gözlemcilerin aklını başından aldı. Durduğu yerde 2.92'ye ulaşabilen Bamba parmaklarının ucuna çıktığında da potaya asılabiliyor.

Bamba geçtiğimiz sezon Texas'ta 12.9 sayı 10.5 ribaund ve 3.7 blok ortalamalarıyla oynamıştı. Dış atış tehdidi de olan Bamba draftlardaki ölçümlerin ardından bir anda arkasına inanılmaz bir rüzgar alarak acaba birinci sıradan seçilebilir mi sorularını da piyasaya çıkardı.

Bakalım Mo Bamba'nın bu rüzgarı kendisini draftta nereye taşıyacak ve bundan sonra insan sınırları daha ne kadar test edilecek ?

Yorumlar Okunma: 4631