EBBL Türkiye Şampiyonası (Panorama) - BasketFaul.com

EBBL Türkiye Şampiyonası (Panorama)

12-06-18 15:31

 TB2L'ye yükselecek takımların belirleneceği EBBL Türkiye Şampiyonası Konya'da düzenlendi. Çok yoğun maç programı dikkati çekerken ciddi sakatlıkların yaşanmamış olması sevindiriciydi. Hakem kalitesinin zaman zaman sorgulandığı turnuvada Yeşilyurt- Kütahya Belediyesi karşılaşmasında yaşanan olay en akılda kalan durumdu.


Birçok belediye takımının ciddi desteklerle katıldığı turnuvadan  Söğütsen Seramik neredeyse hiç zorlanmadan birincilikle ayrıldı. Proje takımı olan ve üst ligler tecrübesi olan çok sayıda oyuncuyla mücadele eden Söğütsen Seramik'in bu başarısı kimseyi şaşırtmazken bir üst ligde neler yapacakları da merak uyandırdı.

Turnuvanın tartışmasız sürprizini ise Bossan yaptı. Toplama kadrolar yerine kendi şehirlerinde yetişmiş oyuncular ve bir iki transfer ile inanılmazı başarıp doğrudan bir üst lige çıkmayı başardılar. Eleme gruplarında üçüncü olup yarı finallerde de yine üçüncü olarak zorlu bir yolun ardından adını  Türkiye finallerine yazdıran Bossan yüksek temposu ve kenar yönetiminin büyük başarısıyla ikinci olmayı başardı.

Doğrudan lige katılan bu iki takımın yanı sıra geçtiğimiz sezon TB2L'deki garip takım miktarından ötürü birkaç takımın daha lige dahil edilebileceği ciddi şekilde konuşuluyor.

Hemen her turnuvanın geleneklerinden olan altın,gümüş ve bronz kadrolar ise maçları yerinden takip eden Mert Ünal ve bazı koçların yardımıyla şöyle oluştu.

En İyi Genç Oyuncu: İsmail Yüceer (SÖĞÜTSEN)

En Değerli Oyuncu: Gökhan Keser (SÖĞÜTSEN)

En İyi Takım: SÖĞÜTSEN/BOSSAN

En İyi Koç: Efe Değirmencioğlu(BOSSAN)


(Altın): Cem Koçal (SÖĞÜTSEN), Harun Aras Bekat(BOSSAN) Talip Eralp Seymen(SÖĞÜTSEN) , Gökhan Keser (SÖĞÜTSEN), Ömer Bes (TOKAT)

(Gümüş): Yusuf Şiyar Tamriş (KAHRAMANMARAŞ BLD) Ziya Berhan Kılıç ( ÇORLU) Burak Sarı (TOKAT) GÖkhan Akkoyun(UMURBEY BLD) Sinan Mete Taygan (BOSSAN)

(Bronz): Çevik Çiftçi (MENEMEN BLD), Sinan Eid (OKVOLİGHT TEKDEN), Can Tuğ (NAZİLLİ BLD) Abdurrahman Aksu (BOSSAN) Mehmet Şen (HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ)

Yorumlar Okunma: 10326