Yasemin Horasan: Ait olduğumuz yere döneceğiz - BasketFaul.com

Yasemin Horasan: Ait olduğumuz yere döneceğiz

13-06-18 11:29
7-15 Temmuz tarihleri arasında Romanya’nın Oradea kentinde başlayacak olan FIBA Avrupa Kadınlar 20 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nın B Klasmanı’nda mücadele etmeye hazırlanan 20 Yaş Altı (U20) Kadın Milli Takımımız, kamp programının ikinci etabı için Antalya’ya geldi. 16 kişilik kadroda, Meltem Yıldızhan ve İnci Güçlü sakatlıkları nedeniyle yer almazken, Şelale Kepenç ve Gökşen Fitik’in de hafif sakatlıklarının bulunduğu ifade edildi. Takımın deneyimli isimlerinden İlayda Güner ise U20’nin yanı sıra, A Milli Takım ile de çalışıyor.

‘Ait Olduğumuz Yere Döneceğiz’
20 Yaş Altı Kadın Milli Takım Menajeri Yasemin Horasan, Romanya’daki şampiyonadaki hedefin turnuvayı namağlup tamamlayarak yeniden A Klasmanı’na yükselmek olduğunu söyledi. Verimli bir hazırlık süreci geçirdiklerini ifade eden Horasan, "Kampın ilk bölümünü İstanbul’da tamamladık ve son derece başarılı sonuçlar elde ettik. Hazırlık çalışmalarının ikinci bölümüne Antalya’da devam ediyor olacağız. 7 Temmuz’da başlayacak Avrupa Şampiyonası’nda B Grubu’nda yer alıyoruz. Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka ve İzlanda ile oynayacağımız beş maçı da kazanmak ve turnuvayı namağlup tamamlayarak ait olduğumuz yer olan A Klasmanı’na yeniden ulaşmayı hedefliyoruz. Bugüne dek Ukrayna ile iki, Çekya ile bir maç oynadık ve üç maçtan da galip ayrıldık. Buradaki kampın ardından Portekiz’e giderek ikili temas maçları oynayacağız. Hemen ardından da Brüksel’de Belçika Turnuvası’na katılacağız. Turnuva öncesinde de kampın son bölümü için yeniden İstanbul’da olacağız."’ diye konuştu.

‘Takımımıza Olan İnancım Tam’

Ay-Yıldızlılar’ın teknik patronu Özlem Şencan ise titiz bir hazırlık süreciyle turnuvaya en iyi şekilde hazırlandıklarını söyledi. Şencan, ‘’B Grubu’nda iddialı rakiplerimiz var. Grubu ilk ikide tamamlayacağımıza inanıyorum. Bizimle birlikte Çekya iddialı bir takım olarak öne çıkıyor. Onları geçtiğimiz hafta oynadığımız hazırlık maçında mağlup etmiştik. Danimarka iki sezondur bu jenerasyona takım çıkartmıyor. Onları da yakından takip ediyoruz zira ilk maçımızI onlarla oynuyor olacağız. İzlanda, Bulgaristan, Beyaz Rusya gibi rakiplerimiz var. İyi bir mücadele olacak. Grubu lider tamamlayıp çapraz eşleşmede avantaj elde etmek istiyoruz. Turnuvayı ilk üçte tamamlayan takımlar yeniden A Klasmanı’na yükselecek. Bu yolda takımımıza olan inancım tam. İyi oyunculardan kurulu bir ekibiz ve enerjimiz çok yüksek. Hazırlık maçlarında da gördük ki her pozisyonda yeteri kadar değerli oyuncumuz var. Geçen yıl talihsiz bir sezon yaşanmıştı, ancak ben Türk basketboluna ve oyuncularımıza güveniyorum. Yeniden A Klasmanı’na yükselmeyi ümit ediyoruz’’ diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 2411