Galatasaray ve maddi sorunları - BasketFaul.com

Galatasaray ve maddi sorunları

13-06-18 17:43
Galatasaray yönetimi geçtiğimiz günlerde yeni sezon bütçesini 3 milyon dolar olarak açıkladı. Buna karşılık sarı-kırmızılıların borcu 5 milyon dolar civarında. Çok sayıda oyuncunun yaptığı başvurular sonucunda gerek TBF, gerekse FIBA nezdinde Galatasaray'ın transfer yasağı bulunuyor. Yani Galatasaray'ın resmi sözleşme imzalayabilmesi borçların ödenmesine, yasakların kalkmasına bağlı. 

Borcu bulunan kulüpler için transfer daha zordur. Menajerler oyuncu vermek istemezler, oyuncular da gitmek istemezler. Bunun sonucunda listedeki ilk alternatifler kolay kolay gerçekleşmeyince, daha aşağıdaki isimlere geçilir. Ancak oyuncu parasını zamanında alamayacağı konusunda düşünceye sahip olduğu için rakamı ve peşinatı artırır, kulüp zarar eder.

Galatasaray'ın yönetiminde basketbolla ilgili üç yönetici var. Konuya çok yakın olmadıkları gibi "Biz bilmiyor muyuz kadın takımına 1 numara, erkek takımına 5 numara almayı?", "Yabancıları Afrika'dan alacağım.", parasını almadığı için antrenmana çıkmayan oyuncu için, "Canı istediğinde oynuyorlar canı istemediğinde oynamıyorlar, keyfi davranıyorlar",  gibi heyecanlı söylemlerde bulunuyorlar. 

Bugünkü duruma düşmesinin sorumluları da bugünkü yöneticiler değildir ama daha soğukkanlı ve planlı hareket edilmezse sorunlar yarınlara da taşınır. "Feda" sezonları olabilir ama en azından arkasından yeniden büyüyen bir organizasyonun tohumları atılmalıdır. Çünkü Galatasaray basketbolda bir gelenektir. (Basketfaul) 

Yorumlar Okunma: 2772