Edirne'den kritik galibiyet - BasketFaul.com

Edirne'den kritik galibiyet

13-06-18 20:05

İSTATİSTİK

TB2L Final grubu 13. haftasında Edirne, Manisa'yı 59-44 mağlup ederek çok kritik bir galibiyete imza attı. Edirnespor son hafta deplasmanda Finalspor'u mağlup etmeleri durumunda TBL'ye yükselecek. Manisa ise haftaya Bornova'yı yenerse TBL'ye çıkacak bir diğer takım olacak. Kaybetmesi durumunda Edirne de kaybederse yine TBL'ye çıkabilecek. 
 
Karşılaşmaya içerden daha iyi başlayan Manisa, arkaya arkaya kaydettiği sayılarla öne geçti. Ancak rakibine üç sayı çizgisinden yakaladığı seriyle cevap veren Edirne kısa sürede üstünlüğü eline aldı. Farkı 6'ya kadar çıkaran Edirne, ilk çeyreği 18-14 önde tamamladı.

İkinci çeyrek iki ekip de fırsatları değerlendirerek hücumlardan da karşılıklı isabet buldular. Manisa, çeyreğin sonuna doğru kaydettiği üçlükle ve çizgiden kayıpsız dönmesiyle farkı 2'ye kadar eritti.İkinci çeyrek Edirne'nin 27-25 üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyrekte mücadelenin dozunun iyice yükseldiği karşılaşmada denge bozulması ve çeyrek skoru 39-39 oldu.

Son çeyrekte ribaundların toplayan Edirne rakibine top kullandırtmadı. Kritik hücumlardan sayıyla dönen Edirne üstünlüğü de eli geçirdi. 7 dakika boyunca sayı bulamayan Manisa'da ilk sayılar Omay Yıldırım'dan geldi. Kalan dakikalarda farklı üstünlüğünü koruyan Edirne karşılaşmayı 59-44 kazanarak çok kritik bir galibiyete imza attı.

Edirne'de Asım Özhan Özberkan 16 sayı, Eren Beyaz 9 sayı 7 ribaund ile galibiyette etkili olurken, Manisa da ise Cihad Şahin 13 sayı, Mustafa Ünlü 7 sayıyla karşılaşmayı tamamladı.

Yorumlar Okunma: 1801