Artvin deplasmanda Fethiye'yi yendi - BasketFaul.com

Artvin deplasmanda Fethiye'yi yendi

13-06-18 20:22

İSTATİSTİK

TB2L Final Grubu 13. haftasında Artvin deplasmanda Fethiye'yi 81-73 mağlup etti.

Karşılıklı basketlerle dengede başlayan karşılaşmada Fethiye, 2 dakika sonra Seray Yıldırım'la öne geçti. Farkı 7'ye kadar açsa da mücadeleyi bırakmayan Artvin, boyalı alandan yakaladığı yüzdeyle farkı 1'e çekti. İlk çeyrek 22-21 Fethiye üstünlüğüyle tamamlandı.

Yakaladığı ritme ikinci çeyrekte de devam eden Artvin ilk dakikalardan itibaren liderliği eline aldı. Cevap vermekte Fethiye gecikmedi ve skora tekrar denge geldi. Kalan dakikalarda üstünlüğün el değiştirmeye devam ettiği ikinci çeyre 41-39 Artvi üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyrekte ilk dakikalarda iki ekip de sayı bulamazken ilerleyen bölümde iki ekip de daha yüzdeli oynamaya başladılar. Üç sayı çizgisinden özellikle bu dakikalarda Fethiye çok etkili olsa da Artvin her seferinde cevap vererek liderliği korumaya devam etti. Üçüncü çeyrek 67-61 Artvin üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyrekte de yakaladığı ritmi devam ettiren Artvin farkı çift hanelere kadar çıkardı. Karşılaşmayı 81-73 Artvin kazandı.

Artvin'de Çağatay Çevik 21 sayı, Müfit Can Alp 13 sayı ve Barış Çağan Özkan 10 sayıyla galibiyette etkili rol oynadı. Fethiye de ise Enver Enis Ekmen 19 sayı 11 ribaund, Ömer Tayfun Karabey 16 sayı 9 ribaundla karşılaşmayı tamamladılar.

Yorumlar Okunma: 1488