Başkan Çoban: İki şartla Afyon Belediye'yi devredebiliriz - BasketFaul.com

Başkan Çoban: İki şartla Afyon Belediye'yi devredebiliriz

14-06-18 08:29
TBL play-off'unda şampiyonluğa ulaşarak Türk Telekom'un ardından Basketbol Süper Ligi'ne yükselen ikinci ekip olan Afyon Belediyespor, sponsor desteği bekliyor. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yaptığı açıklamada sponsor çağrısında bulunurken takımın Afyon'da kalması koşuluyla devredebileceklerini de söyledi.

Afyonkarahisar’ın son yıllarda sporda çağ atladığını kaydeden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, voleybol takımının Efeler Liginde, Basketbol takımının bu yıl Tahincioğlu Basketbol Süper Lig’inde, futbol takımının da yine bu yıl Spor Toto 1. Ligde mücadele edeceğini söyledi. Afyonkarahisar Belediyesi’nin 230 bin nüfuslu bir belediye olduğunu söyleyen Başkan Çoban, “Bu nüfuslu bir belediyenin her üç takımın giderlerini karşılaması gerçekten çok zor. Birçok büyükşehir belediyesinin bile bir branşta takımının dahi olmadığını görüyoruz. Anadolu’da basketbol süper liginde mücadele eden iki tane büyükşehir var. Birisi Gaziantep, birisi Eskişehir. İl olarak ise sadece Afyonkarahisar var. Sporun Anadolu’ya, taşraya yayılmasını da istiyorsak, hem özel şirketler, markalar, kurumlar, hem de devletimizin Anadolu’daki bu tür kulüplere ayrı bir destek vermesi gerekiyor.” dedi.

“DEVİR VE SPONSORLUK İÇİN İKİ ŞARTIMIZ VAR”

Şirketler ve markalara Afyon Belediye Basketbol'a sponsor olmaları çağrısında bulunan Başkan Çoban; bu sayede şirket ve markaların güzel bir reklam imkanına kavuşacaklarına dikkat çekti. Takımın geçmişe yönelik 2-2,5 Milyon TL civarınca borcu olduğunu söyleyen Başkan Çoban, bunun dışında bir borcunun olmadığını açıkladı. Şirket ve markaların hiçbir masraf yapmadan süper ligde hazır bir takıma kavuşacaklarını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban; yönetimi devretmeye de hazır olduklarını söyledi. Yönetimi devir alacak yada sponsor olacak şirket ya da markaların iki şarta tabii olacağını aktaran Başkan Çoban; “Birincisi takımımız Afyonkarahisar’da kalacak, ikincisi ise tüm maçlarını Afyonkarahisar’da oynayacak. Bu şartlarda takımımızı, yönetimimizi devretmeye hazır olduğumuzu ve sponsor arayışı içinde olduğumuzu basın aracılığı ile kamuoyuna duyuruyoruz. Şirket ve markalarımızın bu çağrımıza kulak vereceklerine yürekten inanıyor ve bu sayede Anadolu’da da basketbol ve diğer branşların en güzel şekilde yapılabileceğini hem Türkiye’de hem de dünyaya göstermiş olacağız” diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 3273