Sorunlara yeni ekleme: Afyon Belediye - BasketFaul.com

Sorunlara yeni ekleme: Afyon Belediye

14-06-18 10:12
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın beklenmedik açıklaması şok etkisi yarattı. Başkan Çoban, futbol ve voleybolda da üst liglerde takımları olduğunu, belediyenin masrafları karşılamakta zorlanacağını belirtip sponsor çağrısında bulundu, arkasından da takımı devretmekten söz etti.

Basketbolumuzda ekonomik sıkıntılar nedeniyle birçok belirsizlik varken, Afyonkarahisar Belediye Başkanı'nın bu çıkışı içinde bulunduğumuz durumun tuzu biberi oldu.

Üst liglerde üç takımı ayakta tutmanın büyükşehir olmayan bir belediye için zor olduğunu anlayabiliyoruz. Bu bakımdan sayın Burhanettin Çoban'a hak verebiliriz ama yola çıkarken, çok istedikleri BSL'de bir takımın maliyetinden haberleri yok muydu? Bu maliyet onlar için karşılanamaz bir yük ise neden BSL'ye çıkmak istediler? Böyle bir çıkış, kulübün yönetiminden bağımsız olarak mı yapılmalıydı? Yoksa kaynak yaratmak için bir taktik mi?

Kulübün başkanı Hüseyin Çetinbaş instagram hesabından yaptığı açıklamanın sonunda, "Kısaca elveda diyemedim !!!Hep varolun mutlu olun, en büyük Afyonkarahisarspor.", yardımcısı Hüseyin Tokman ise "Bizim yolculuğumuz burada sona erdi. Takımımıza Süper Lig'de başarılar dilerim." ifadeleriyle bundan böyle organizasyonun içinde olmayacaklarını ortaya koydular. Bunlar da belediye başkanı ile kulüp yönetimi arasındaki kopukluğu ortaya koyuyor.

Anadolu'dan yeni bir pencere açıldığı düşüncesiyle Afyon Belediye'nin BSL'ye yükselmesinden mutluluk duymuştuk ama şimdi kafalarımız karıştı. Bugünkü ortamda ligdeki takımlar sponsor bulmakta zorlanırken, yeni bir organizasyonun dışarıdan kaynak yaratması pek kolay gözükmüyor. Afyon büyük bir il değil ve basketbol daha üst ligde olsa bile ülkenin genel eğilimleri doğrultusunda Afyon'daki futbol takımının önüne geçemez. İnsanın aklına ister istemez Bahçeşehir Koleji alternatifi geliyor. Acaba Bahçeşehir Koleji 3 kata yakın bütçesine rağmen elendiği takımı almak ister mi? İstanbul'da oynamak ısrarları varken, Afyon'a giderler mi?

Gelişmeleri izleyip göreceğiz ama Afyon Belediye basketbolumuzdaki sorunlara eklenen yeni bir halka oldu.(Basketfaul) 

Yorumlar Okunma: 4221