Obradovic: 12 bin kombine bekliyorum - BasketFaul.com

Obradovic: 12 bin kombine bekliyorum

14-06-18 19:19
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Doğuş'un koçu Zeljko Obradovic, BeIn Sports'a önemli açıklamalarda bulundu.

Sarı-Lacivertli takımın efsanevi koçu Obradovic şöyle konuştu:

'Gherardini'nin bana çok yardımı dokunuyor'

"Gherardini beni çok iyi tanıyor ve çok sakin bir insan. Benimle ne zaman konuşacağını çok iyi biliyor. O nedenle burada bana çok yardımı dokunuyor. Maurizio ile çalışma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. Sürekli iletişim halindeyiz. Maurizio gibi bir dostum olduğu için çok gururluyum."

'Sezon boyunca çok iyi basketbol oynadık'

"Sezon başında taraftarların taşıdığı tüm endişeler doğruydu. İstanbul’daki Final Four’dan yalnızca Jan Vesely ile başladık sezona o yüzden çok çok çalışmamız gerekiyordu. Sezon boyunca birçok sorun yaşadık ama bunlar çözülemeyecek sorunlar değildi. Yine de bu sezon oynadığımız basketboldan dolayı çok gururluyum. Bu sezon çok iyi basketbol oynadık.”

'Belgrad'da şampiyon olmalıydım'

“Belgrad benim şehrim ve şampiyon olmam gerekiyordu ama olmadı, ne yapalım. Bu takımın bu sezon oynadığı basketboldan dolayı çok mutluyum. Real Madrid geçen sezonki Fenerbahçe gibiydi. Sezonu 5. tamamladılar, ev sahibi avantajı olmadan Panathinaikos‘u elediler ve şampiyon oldular. Bu açıdan bakınca bir benzerlik var.”

'Oyuncularım şaşırdı'
“TOFAŞ serisinin dördüncü maçında öyle bir an oldu ki molada oyuncularıma ‘Sizin bu oyununuzu izlemekten keyif alıyorum’ dedim. Şaşırdılar ve mutlu oldular.”

“TOFAŞ çok kaliteli bir takım. Bazı oyuncuları sakattı ve maç sonunda Orhun Ene’ye bu sakatlıklar nedeniyle üzgün olduğumu söyledim. Her maça son maçmış gibi hazırlandık, dört galibiyet bize yetiyormuşçasına oynamadık. Sonunda da istediğimize ulaştık.”

'Anadolu Efes'e yenilince...'
“Anadolu Efes maçını kaybettikten sonra herkes benim reaksiyonumu merak ediyordu. Herkesi ofiste topladım ve takımda yemeğe gittik. Türkiye Kupası’ndan elenmiş olabiliriz ama önümüzde başka hedefler var. EuroLeague finalinde de söyledim ‘Aferin çocuklar çok iyi oynadınız’ diye.”

'Aziz Yıldırım her zor durumda bize yardımcı oldu'

“Beş yıldır buradayım. Aziz Yıldırım ile çalışma şansına sahiptim, her zor durumda bize yardımcı oldu. Ne istediysek getirdi, Maurizio ile birlikte çalışmamıza izin verdi. Fenerbahçe gibi bir kulübe 20 yıl başkanlık yapmak inanılmaz. Bu fırsatı tüm kalbimle Aziz Yıldırım’a teşekkür etmek için kullanmak istiyoruz."

'Ali Koç’un ilk maça gelmesi önemliydi'

"Yeni başkanımız Ali Koç’la çalışmaktan dolayı da çok mutluyum. Avrupa’da Fenerbahçe’nin zirvede olması için çalışmaya devam etmek istiyoruz. Tüm Avrupa’nın basketbolda Fenerbahçe deyince ne demek olduğunu bilmesi bizim için en büyük gurur. Ben Fenerbahçe'de çok mutluyum. Ali Koç’un başkan olarak ilk maçına buraya gelmesi çok önemliydi. İnanılmaz bir atmosfer vardı ve bunu biz de oyuncular da hissetti. İyi atmosferde bunu oyuncuların gözlerinden okuyabiliyorsunuz.” 

Yorumlar Okunma: 2792