Cabadak: Sezon sonunda yorulduk ama hedefe ulaştık - BasketFaul.com

Cabadak: Sezon sonunda yorulduk ama hedefe ulaştık

20-06-18 12:43
Bu sene kurulmasına rağmen son derece başarılı bir sezon geçiren Manisa BBSK, TB2L'yi ikinci bitirerek Finalspor'la birlikte TBL'ye yükseldi. Herkes onların açıkcası şampiyon olacaklarını düşünürken onlar Finalspor'a averajı kaptırınca ligi 2. bitirmekten kurtulamadılar. Ancak baktığımızda ilk senelerine ve geç kurulmalarına rağmen iyi bir grafik yakalayan Manisa BBSK hedefi olan TBL'ye yükseldi. Biz de Coach Ceyhun Cabadak'ın görüşlerini almak üzere kendisiyle bir araya geldik. 

Normal sezonu adeta domine ederek geçiren Manisa, Final Grubuna da ilk 9 haftada sadece 1 mağlubiyet alarak iyi başlasa da kalan 5 maçta aldıkları kritik 3 mağlubiyetin sıralamayı çok etkilediğini söyleyen Coach şu şekilde konuştu: 
 

"Orada fiziksel yorgunluğun yanında mental bir yorgunluk oldu. Çünkü böyle uzun sezonlarda yaş ortalaması yüksek bir takımın hep %100 ile oynamak çok mümkün değil. Yine de  final grubuna ilk 9 haftada sadece bir mağlubiyet alarak iyi başladık diyebilirim. Ancak son 5 maçta 3 mağlubiyet aldık. Ama bu gibi durumlar sporun içinde olabiliyor. Elbette biz de isterdik daha az maç kaybetmeyi. Ama bu kadar süre istikrarlı gittiğiniz zaman hem beklentileri çok yükseltiyorsunuz hem de rakiplerinizin hedefi haline geliyorsunuz."

 


Kendileri yeni kurulan bir takım olmasına rağmen ilk senelerinde güçlü rakiplerini geride bırakarak TBL'ye yükselen bir diğer takım oldular. Ancak sezon içinde hedefledikleri şampiyonluğu kaptırmalarının kendilerinde bir burukluk yaşatıp yaşatmadığı hakkında ise Coach: 
"Ben buna çok takılmadım. Elbette şampiyon olarak bitirmeyi isterdim. Ama baktığınızda aslında iki şampiyon oldu diyebilirim. Sonuçta iki takımda aynı lige yükseldi. Baktığımızda çok başarılı ve istikrarlı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum." şeklinde konuştu. 

Geç kurulmalarına rağmen iyi bir hazırık dönemi geçirdiklerini ifade eden Coach, bir çok TBL takımı ile hazırlık maçı yapmalarının onları iyi hazırladığını söyledi. Uzun ve tempolu sezon boyunca nasıl bu kadar diri kaldıklarını ise şu şekilde açıkladı:
 

"Biz her maçı çok ciddiye aldık. Hazırlık döneminde de iyi takımlarla hatta TBL takımlarla maç yaparak iyi hazırlandık. Bunu ilk günden oyunculara da empoze edince onlarda ortaya çok ciddi karakterlerini koyarak bu yola baş koydular. Yaş ortalamamız çok yüksek olmasına rağmen çok çalıştılar, çok büyük emek sarfettiler ve hakkettiklerini de düşünüyorum. Bence sezonun en iyi basketbol oynayan takımlarından bir tanesiydik. En büyük galibiyet yüzdesine sahiptik. "

 


Son olarak ise desteklerinden ötürü Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e Yönetim kuruluna ve takımına teşekkür eden Coach sözlerini şu şekilde tamamladı:
"Öncellikle oyuncularıma teşekkür etmek istiyorum. En geç kurulan takım olmamıza rağmen çok ciddi emek sarfettiler. Hem bireysel hem takım olarak çok büyük gelişme gösterdiler. Ayrıca teknik ekibime, idari ekibime herkese çok teşekkür ederim. Yönetim kurulumuza, Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'e çok teşekkür ediyorum. Sezon boyunca hem iyi günde hem kötü günde bizlerden desteklerini hiç esirgemediler. Her türlü imkanın en iyisini sağlamaya çalıştılar. Onların arkamızdaki o sağlam duruşları da başarımızda ciddi bir pay sahibi oldu. "

Yorumlar Okunma: 3481