Ahmet Çakı: Darüşşafaka'nın bende çok özel bir yeri var - BasketFaul.com

Ahmet Çakı: Darüşşafaka'nın bende çok özel bir yeri var

21-06-18 18:57
Ahmet Çakı, Mersin Türkmenspor'dan Darüşşafaka Küçük Takımı'na antrenör olarak geldiğinde 19 yaşındaydı. Daçka'nın bütün altyapı takımlarında çalışıp iki sezon da A Takımı'nda çalıştıktan sonra ayrıldı. Şimdi ise tam 12 yıl sonra yuvaya döndü.

Çakı ile kısa bir söyleşi yaptık...

Yıllar sonra yeniden Daçka'da çalışacak olmak heyecanlandırdı mı?
Darüşşafaka benim bugünlere gelmeme çok yardımcı oldu, genç yaşlarda takımlar emanet etti. Henüz 29 yaşındayken de A Takımı'nda antrenörlük yaptık. Darüşşafaka basketbol geçmişi olan, eğitim kurulu olmasının da etkisiyle sadece oyuncuya değil, antrenöre de yatırım yapan bir kulüp. Nitekim çok sayıda Darüşşafaka kökenli antrenör liglerde görev yapmıştır. Bu kulübün bana da emeği çok büyük. Profesyonel de olsam Darüşşafaka'nın yeri bende her zaman özel  olmuştur. Bu bakımdan yeniden kulübümde çalışma olanağı bulmaktan mutlu ve gururluyum.

Darüşşafaka son yıllarda Doğuş gibi çok büyük bir sponsorun desteğini aldı. Gelecek sezon bu destek azalacak, tabii ki başka sponsorlar da bulunabilir ama ilk bakışta son yıllardaki bütçeye ulaşamama ihtimali var. Darüşşafaka'dan önümüzdeki sezon için ne beklemeliyiz?
Geçen yılın havasını sürdürmek, mücadeleci bir takım yaratmak istiyoruz. Bütçemiz Euroleague için düşük gözükse  doğru kimyayla, doğru basketbolla bazı farkları kapatabiliriz. Herşeyden önce basketbolseverlere "Bugün Darüşşafaka'nın maçı var" dedirtip onları salona, ya da ekran başına çekmeliyiz.

Geçen sezonki başarılı kadroyu elbette tutmak istiyoruz ama bunun gerçekleşmesi sonuçta bütçemize ve onlara gelebilecek diğer tekliflere bağlı. Umarım iskeleti koruruz. 

5-6 Türk oyuncuyu mutlaka olayın içinde olması lazım. Ayrıca BGL takımından 4 oyuncu ve Yalova'ya kiralanan Sinan Sağlam kadromuzu 16'ya tamamlayacak. İlk başta 7 yabancı ile yola çıkmayı planlıyoruz. 

Kadromuzda astronomik ücretli oyuncular bulunmayabilir ama iyi kimya ile iyi bir kadro oluşturup zevkle izlenen bir Darüşşafaka'yı sunacağımıza inanıyorum. 

Yorumlar Okunma: 3788